Nädalavahetusel loendati üle saja tuhande linnu

Eesti Ornitoloogiaühing annab teada
Foto Arne Ader, www.loodusemees.ee
 
Linnuvaatlus Mehikoormas
 
Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch2015 oli pühapäeva pealelõunaks laekunud andmetel Eestis kokku loetud üle saja tuhande linnu vähemalt 136 liigist.
 
Vaatamata väga kaunile ja soojale sügisilmale on see tulemus võrreldes varasemate aastatega keskmine. Ilmselt ongi põhjuseks väga soe ilm, mis ei sunni linde massiliselt liikvele. Eesti ühes paremas lindude rände jälgimise kohas Põõsaspea neemel oli vaatlejate sõnul laupäeval lindudel "korralik rändepäev", seda jälgimas kümneid linnuhuvilisi nii Eestist kui välismaalt. Seal nähti kokku ligi sada liiki linde. Palju vaatlejaid käis nädalavahetusel Pärnumaal Kabli linnujaamas, kus kõige silmatorkavam oli sookiurude massränne.
 
Esialgse kiirkokkuvõtte andmetel olid linnuvaatluspäevade kõige arvukamateks liikideks valgepõsk-lagle, metsvint, haned, põhjavint ja aul.
 
Kõige sagedamini nähtud liikideks olid rasvatihane, hallvares, pasknäär, harakas, hakk ja ronk. Selles nimekirjas on üllatav hakk, kes varem pole esiviisikusse mahtunud. Huvitavamateks liikideks mida kohati olid:  valge-toonekurg, lepalind, rukkirääk, randkiur, keltsalind, hangelind, lõunatirk, alk, merirüdi. Liikvel on veel ka suitsupääsukesi ning palju kuldnokki, linavästrikke, rästaid, kiivitajaid jt.
 
Nädalavahetusel tehtud linnuvaatluse tulemusi ootame 8. oktoobrini. Neid saab edastada online vaatlusvormi abil Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel:
 
 või postiga aadressil:
Veski 4, 51005 Tartu
 
Lisateave:
Riho Kinks, hariduse ja teavituse spetsialist riho.kinks@eoy.ee
508 6690


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu