Algas jõelinnuseire

Teada andis Joosep Tuvi
 
 
 
Eesti Ornitoloogiaühing kutsub Sind osalema vabatahtlikel põhinevas jõelinnuseire pilootprojektis. Selle eesmärgiks on saada teavet tavalisemate vooluvetega seotud linnuliikide kohta, keda senises Eesti linnustiku seireskeemis pole kaasatud ja kelle kohta puuduvad usaldusväärsed arvukusandmed. Seirest saavad osa võtta kõik loodushuvilised – vee peal ja kaldal matkajad ning kalamehed. Meelde tuleb jätta loendatava vooluveekogu lõigu algus- ja lõpp-punkt ning loendada sellel kohatud linnuliigid ning nende arvukus (tegemata loenduses pause)! Kui matkaseltskond on suurem, siis saavad linde loendada vaid selle eesosas liikujad.
 
Seire keskmes on kaheksa linnuliiki: jäälind, metstilder, vihitaja, kaldapääsuke, piilpart, sinikael-part, sõtkas ja jääkoskel. Samas, kirja tasub panna ka teisi huvitavaid linnuvaatlusi.
 
Oodatud on vaatlused kõigilt vooluvetelt (jõed, ojad ja kraavid). Seire kesksed kuupäevad on 25. aprillist 10. maini, kuid väga olulised on kõik vaatlused, mis on tehtud 1. aprillist 31. augustini.
 
Välitööde lihtsustamiseks ja abiks määramisel valmis välitöö ankeet, mida on saada nii eesti kui inglise keeles.
 
Kogutud andmete sisestamine toimub veebirakenduses:
 
Seiret puudutavate küsimuste ja ankeetide tellimise osas leiab infot samalt interneti aadressilt.
 
Teavet välitöö ankeetide tellimise kohta küsi: 


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu