Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Ilvese naaber - väike-kärbsenäpp

Postitas Aasta Loom - P, 19.08.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Väike-kärbsenäpi isaslind. 
Foto: Remo Savisaar


Tutvustaksin teile üht ilvese vähemtuntud, kuid silmapaistvat naabrit. Lind, keda kuulen või näen tihti ilveseradadel liikudes - väike-kärbsenäppi. Meie neljast kärbsenäpist on ta kõige metsalembesem. See, et ma teda kuulen ja näen, ei tähenda, et teda kõikjalt leida võiks. Vanad kuusesegametsad on tema lemmikuks. Ikka sellised, kus leidub surnud puid ja ka tuulemurdu. Ilvesega on neil sama eelistus!

VIDEO: Brasiilias avastati väljasurnuks peetud tuviliigi asuala

Postitas Looduskalender - L, 18.08.2018 - 07.07

Linnuvaatleja annab teada, www.linnuvaatleja.ee

2015. aasta juunis tegi ornitoloog Rafael Bessa Brasiilia savannis välitöid ja kuulis tundmatut linnulaulu. Ta salvestas hääle ning mängis selle uuesti ette, et laulja kohale meelitada. Ettevõtmine läks korda ja Bessa nägi pruunikat tuvi, kelle tiibadel särasid sinised täpid. Lindude hilisemal määramisel fotodelt selgus tema suureks üllatuseks, et tegu on kampo-värbtuviga (Columbina cyanopis), keda kohati viimati 1941. aastal ja peeti tänaseks väljasurnud liigiks.

 

Suitsusauna kombed

Postitas Looduskalender - L, 18.08.2018 - 05.05

Kirjutas Kristel Vilbaste

Foto Arne Ader

Suitsusaun Leigo talus

Suitsusaun Leigo talus

Ma olen saunainimene. Minu lapsepõlvekodus ei olnud sooja vett ega vanni, nii käisime igal nädalavahetusel linnasaunas. Mäletan seda vahvat jalutuskäiku, kui tee peal sai saiaga söödetud parte ja saunas esimese asjana ostetud viht ja pudel limonaadi. Põnev oli vaadata, kuidas üksteisega mitte väga tuttavad inimesed palve peale selga pesid. Ja kuidas lapsedki lava peale võeti, seal tuli istuda vaikselt ja tasuks said kaselehe endale kõhupeale kleepida. Veega ei laristatud, seda kasutati kaks kausitäit ja vaid peale lavalt tulekut ja lõpetuseks käidi dušši all. Koju jõudes kuulasime Horoskoobi laule ja nii tundus mulle, et just sellised ongi Eesti saunakombed.

FILMIVARAMU: Kandlekuusk

Postitas Looduskalender - L, 18.08.2018 - 00.10

ERR arhiiv

Eesti Telefilm 1994

Vaata filmi: LINK

Filmi peategelaseks on looduseuurija Juhan Lepasaar. Iseolemine, rikkuste otsimine iseendas ja ümbritsevas teevad sellest mehest harukordselt rikka, sisemiselt tervikliku ning elujõulise inimese.

Filmi autor Rein Maran, operaatoriteks Rein Maran ja Tõnu Talpsep, helilooja Urmas Sisask, helirežissöör Enn Säde, monteerija Margit Maran.

Mõtisklusainest veerandsada aastat tagasi toimunust. Head vaatamist!

Üks sookurepaar jäi pesitsemisega tänavu suvel õige hilja peale

Postitas Looduskalender - R, 17.08.2018 - 09.09

Kirjutas Sibelle Lee

Pildistas Virge Võsujalg

Kommentaar Aivar Leito, „kureonu“

Sellisena kurepoeg meile toodi

14.juulil helistati hättasattunud metslindudega tegelevale Imeloomade Seltsile,et Kaelase külas Pärnumaal on taluõuele tulnud üksik sookure poeg.

Ümbruskond oli läbi otsitud, aga vanalinde, kellele nende võsuke tagastada ei leitud kusagilt.

Metslindude abistajad ootasid üle poole meetri kõrgust vihast võitlejat nagu sookure noorukid sellisel ajal olla võiks. Üllatus oli suur, kui lind neile pisikese karbiga üle värava ulatati. 

Ja tõesti, tegemist oli sookure umbes nädalavanuse pojaga. Linnupoeg oli hea tervise juures, hästi toitunud ja vigastusteta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.