Tänasel ELKS-i Jõulukonverentsil kuulutatakse välja Aasta Loodussõber ja Aasta Keskkonnasündmus 2018

Postitas Looduskalender - E, 10.12.2018 - 11.11

Looduse Omnibuss annab teada

Täna kell 15 algaval Eesti Looduskaitse Seltsi Jõulukonverentsil Rahvusraamatukogus kuulutatakse välja Aasta Loodussõber ja Aasta Keskkonnasündmus 2018

Ootame esmaspäeval kõiki loodussõpru kell kolm, kui algab ELKS-i jõulukonverents, mille avab seltsi auesimees president Arnold Rüütel.

Konverentsil räägime aktuaalsetest teemadest looduskaitses: mets ja metsandus, maavarad ja mäendus, Balti raudtee, tunnel ja teised terenduvad hiidprojektid.

VIDEO: varatalvised pöialpoisid

Postitas Looduskalender - E, 10.12.2018 - 08.08

Video salvestas ja pildistas Karl Adami, www.karladami.com/et/blogi/fotost-blogi/

 

 

Pöialposs            Regulus regulus

 

Vastu talve kohtame pisikesi ja äärmiselt vilkalt toimetavaid pöialpoisse (videole on neid kaadrisse üpris keeruline saada – kes proovinud see teab), kas meie kuusikutes või kuuse enamusega segametsades, kuid ka männikutes ning ranniku kadastikes.

Paigalindudele on saabub lisa nii põhjast, kui kirdest, aga öörändurid pole lihtsalt märgatavad.

“Eesti ravimtaimed” uue raamatu esitlus

Postitas Looduskalender - P, 09.12.2018 - 14.14

Olete oodatud Ain Raali, Mikk Sarve ja Kristel Vilbaste raamatu „Eesti ravimtaimed“ ESITLUSELE 10. detsembril kell 18.30 Viru keskuse Rahva Raamatus.

Eesti ravimtaimed

Ain Raal, Mikk Sarv, Kristel Vilbaste
EESTI RAVIMTAIMED

Kirjastus „Varrak“
Toimetanud Krista Leppikson
Botaanikakonsultant Tiina Elvisto
Illustreerinud Helje Eelma
Kujundanud Päivi Palts
424 lk, kõva köide

Põnevaid fakte huntide toitumisest
Avapilt
Aasta Loom P, 09.12.2018 - 10.00
Sisu

Loomaaiahunt maiustamas halloween`i kõrvitsaga. Kõrvits siiski huntide suur lemmik pole, sellesse peidetud maiused olid oluliselt populaarsemad.
Foto allikas: Laura Kiiroja erakogu

 

Üldpilt sellest, mida ja kuidas hundid söövad, on üsna selge ja uuritud teema. Kas aga teate ka, kui palju toitu hundi kõht mahutab või mitmel protsendil huntidest on suvalisel ajahetkel kõht täis? Maailma juhtivaid hundibiolooge L. David Mech viis koos abilistega läbi uuringu just sellistele detailidele jälile saamiseks. Oma uuringu esialgsetest tulemustest vestis ta ka oktoobris toimunud rahvusvahelisel hundisümpoosionil.

 

Ameerikas Minnesota osariigis läbiviidud uuringu käigus püüti korduvalt kinni 9 emast ning 5 isast hunti – kokku püüti hunte aasta jooksul 85 korda. Enne vabastamist hundid kaaluti, mõõdeti, neilt võeti vereanalüüse ning anti umbkaudne hinnang sellele, kui täis oli võsavillemite kõht.

VIDEO: Ilvesest luuletanud lapsed jõudsid metsa ja televisiooni Aasta Loom L, 08.12.2018 - 19.55
Sisu

Aasta looma luulevõistluse auhinnaks oli matk loodusfotograaf Remo Savisaarete ilvese jälgedel.  "Mulle meeldis matk väga, see oli selline omapärane metsaskäik," kiitis Tomi Välimäe Türi Põhikoolist, "Sest kui me tavaliselt klassiga metsas käime, siis meil pole kaasas sellist inimest nagu Remo, kes kõike teab ja näeb."

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.