Talilinnukaamera - koduvarblane

Postitas Looduskalender - E, 18.02.2019 - 09.09

Linnuvaatlejawww.linnuvaatleja.ee

Asulates asuvatel linnutoidumajadel on sagedaseks külaliseks ka üks maailma levinumaid linnuliike – koduvarblane; loodusmaastikus kohtab koduvarblast harva. Kui põldvarblase isas- ja emaslind on sarnase sulestikuga, siis koduvarblasel on sugupooltel lihtne vahet teha – kui koduvarblase emaslind on üleni hallikaspruun, siis isaslinnul on must manisk, hall pealagi ning silma taga lai kastanpruun vööt.

Koduvarblane, isaslind

Kaunis nädalalõpp

Postitas Looduskalender - P, 17.02.2019 - 14.14

Foto Arne Ader

Kevadekuulutaja

Kevadekuulutaja (www.loodusemees.ee)

Eile oli Tallinnas rekordsoe ehk keskpäeva järgi kaheksa soojakraadi, mujal Eestis vaid kraadi võrra vähem. Tänane ilm on juba viis soojakraadi madalam.

Senine „rekord“ 16. veebruarist oli kolm kraadi madalam ja pärineb 1925. aastast.

Linnusõbrad märkasid Läänepoolsetes maakondades nii lõokesi, kui kiivitajad. Saaremaal lisaks eelnimetatutele ka hallhanesid ja üksikut ristparti.

Talvist ilma jagub kindlasti veel pikalt ja ilmade muutudes pööravad varased eksikülalised noka lõuna suunas tagasi.

Eesti Laulul 2019 on tähelepanu ka lindudel

Postitas Looduskalender - L, 16.02.2019 - 12.12

Linnuvaatlejawww.linnuvaatleja.ee

Selle aasta Eesti Laulu sümboolikas on oluline osa ka lindudel – aasta ühe enim tähelepanu saava muusikasündmuse tunnuseks on linde visualiseeriv tähestik. Kuigi lindudel on alati olnud roll nii religioonis, mütoloogias, rahvapärimuses, heraldikas, lippudel, logodel, uuris Linnuvaatleja Eesti Laulu tähestiku loojatelt, miks ja kuidas jõudsid just sellise visaalse lahenduseni nemad.

Linnutähestiku loonud reklaamistuudio Hmmm Creative Studio loovjuhi ja tähestiku animeerinud Karl Saluveeri sõnul lähtub visuaalse stiili üldkontseptsioon laululinnust ning sümboliseerib eestlasi kui laulurahvast

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.