Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Punase kärbseseene lugu

Postitas Looduskalender - L, 22.09.2018 - 12.12

Kirjutas ja pildistas Tiit Hunt, www.rmk.ee

„Mõne hetke pärast võttiski Tõuk piibu suust, haigutas korra või kaks ja vabistas end. Siis tuli ta seenelt alla ja roomas ära rohu sisse, tähendades minekul ainult nii palju: „Üks külg paneb su kasvama, teine külg paneb su kahanema.“

L.Carroll „Alice Imedemaal“ (tõlkis Jaan Kross)

Lourdes – pühamast püha allikas

Postitas Looduskalender - L, 22.09.2018 - 08.08

Kirjutas ja pildistas Kristel Vilbaste

Eks igalühel meist ole unistusi. Mõned neist lummavad meid kogu elu, kas suudame neid alati ellu viia? Vahel on aga unistuste täitumiseks vaja otsustavalt tegutseda.

Viis aastat tagasi augustikuus nägi ilmavalgust mu raamat “Eesti allikad”, mida nüüd on müüdud üle kuuetuhande ekseplari ja mida veel vaid viimased raamatud raamatupoodides saadaval on.

Olin raamatu kirjutamise ajal nii võlutud meie enda allikatest, nende kristallselgest veest, salapärastest lugudest ja tervendamiskogemustest, et palju aega ei jäänud vaadata seda, mis laias ilmas meie ümber.

VIDEO: Viupartide rändeparved kaamera ees

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 10.10

Teavitab Tiit Hunt, www.rmk.ee

Viupardid (Anas penelope) on jõudnud oma rännakutega Haeska otse veebikaamera esisele rohetavale kamarale. 

Täna pistsid kuni paarkümmend isaslindu tundide viisi ja vaibumatu innukusega vee alt vabanenud soolast rohtu - viupardid toituvad sageli rannaniitudel nagu hanedki.  

Sadadesse ulatuv suurem pardikamp aga triivis taamal merel toiduotsingul aegajalt kaadrisse, tagumikud püsti. Viupart on ujupart ja ehkki ta kehakuju sarnaneb rohkem sukelpardile, ei oska ta toidujahil sukelduda.  

Prantsuse sookurefilm Matsalu loodusfilmide festivalil

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 07.07

Filmi treiler:

 

 

 

Laupäeval 22.09.2018 kl. 10:30 linastub Matsalu loodusfilmide festivalil Lihula Kultuurikeskuse suures saalis Prantsuse loodusfilm  „Free As A Crane“ /Vaba nagu kurg/ (62 min, režissöörid Maxcence Lamoureux ja Arnaud Devrote).

Filmi tutvustab ja küsimustele vastab „kureonu“ Aivar Leito kes ise osales filmis ning oli selle teaduslik konsultant. Filmi idee tekkis prantsuse filmimeestel avastades ja jälgides meie Lindude Rände /Birdmap/ veebilehte http://birdmap.5dvision.ee/EN/ jälgides kus neid eriti paelus saatjaga sookure „Ahja 4“ pikk ja ohtlik ränne Etioopiasse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.