Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Lihavõtte linnuvaatluspäevade lõplik kokkuvõte

Postitas Looduskalender - E, 24.04.2017 - 19.19

EOÜ annab teada

Foto Arne Ader

Metsvint

Metsvint

15.-16. aprillil toimunud lihavõtte linnuvaatluspäevadel pandi kirja üle 249 000 linnu 175 liigist. Kohatud lindude arv on viimase viie aasta linnuvaatluspäevade suurim. Kohatud liikide arv näib sõltuvat eelkõige lihavõtte linnuvaatluse ajast – mida hilisemale ajale lihavõtted langevad, seda rohkem liike. Käesoleva aasta liikide arv on veidi väiksem 2014. aasta liikide arvust (linnuvaatlus toimus 19.-20. aprillil), kuid suurem 2013., 2015. ja 2016. aasta liikide arvust (linnuvaatlus märtsi lõpus-aprilli alguses).

Fotohuviliste kokkusaamine Matsalus

Postitas Looduskalender - E, 24.04.2017 - 18.18

Fotod Arne Ader

Hõbekajakas haugiga

Hõbekajakas haugiga. Matsalu laht

Ees on kaunis lehekuu ja sellega seoses on looduspiltide tegijatel võimalus veeta nädalavahetus Matsalus, kus 12.-14. mail toimub järjekordne loodusfoto meistriklass. Matsalu on alati põnev, eks näis, mida sel korral lehekuu loodus pakub. Meistriklassi juhendab loodusfotograaf Arne Ader.

Lähemalt saab päevakavadega tutvuda Kodade puhkemaja kodulehel: LINK

ja ka Facebook-is: LINK

Halljäneste pulmad. Matsalu

Müürsepp - puukoristaja

Postitas Looduskalender - P, 23.04.2017 - 12.12

Kirjutas Margus Ots, www.linnuvaatleja.ee

Puukoristaja, 25.03.2005 Mooste / foto: Margus Ots

Puukoristaja alustab pesaehitamisega rasvatihasest varem – märtsis või aprilli alguses – ning praegu, aprilli teisel poolel, peaks varasemad pesitsejad juba hauduma. Pesa teeb puukoristaja puuõõnsusse, aga mõnikord ka pesakasti. Kahjuks ei õnnestu enamasti puukoristaja pessa piiluda, kuna tal on tavaks pesaava savi või pori abil väiksemaks kujundada ning vahel ka pesakasti katuse alla paks savist lagi meisterdada. Seetõttu ei saa isegi lahtikäiva katusega pesakastis puukoristaja pesaelu ilma pesa lõhkumata jälgida.

Binokkel - linnuvaatleja tähtsaim abivahend

Postitas Looduskalender - P, 23.04.2017 - 11.11

Estbirdingu artiklile viitab Margus Ots, www.linnuvaatleja.ee

Kevadise linnurikkuse paremaks märkamiseks ja vaatlemiseks on üheks oluliseks abivahendiks korralik binokkel. Kuigi binoklite valik on lõputu, ei ole sobiva mudeli leidmine lihtne. Binoklit soetades tuleb läbi mõelda oma vajadused ja võimalused ning sellest lähtudes otsus ja investeering teha.

Sellest, mida endale sobiva binokli valimisel silmas pidada ning mis asi on finnstick, saab täpsemalt lugeda Estbirdingu veebilehelt: http://www.estbirding.ee/artiklid/kuidas-valida-binoklit