Päev Loodusemees.ee pildipangas

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

VIDEOD: kuldnokkade võitlus

Postitas Looduskalender - N, 23.03.2017 - 07.19

Videod salvestas Olle Koert, www.tt.ee

 

 

Kuldnokk         Sturnus vulgaris

 

Eellugu:

Jaanuarikuust pesakasti okupeerinud suur-kirjurähn pole kaamera vaateväljas kahel viimasel ööbinud – ju on „trummeldamise“ aeg alanud ja vast seltsilinegi leitud?

Varahommikul, kell 6.30 külastas pesakasti esimene kuldnokk. Päevavalgust jagub ja sellisel „villal“ peab pilku peal hoidma.

Konflikt algas kella seitsme paiku, kui pesakasti tuli uudistama teine kuldnokka isaslind (esimene video näitab konflikti algust).

Märka ja jäädvusta linnaloodust

Postitas Looduskalender - N, 23.03.2017 - 07.07

Püüa metsik linn pildile!

Fotokonkurss “Metsik linn” kutsub Sind märkama ja pildistama linnaloodust.

Linnupojad paneelmaja rõdukastis, esimene roheline võrse trepikivide vahel või kakupojad pargis möödujatele nägusid tegemas - need on vaid mõned näited linna metsikusest. Pole ka vahet, kas teed klõpsu telefoni või kaameraga - kui usud, et oled jäädvustanud midagi vahvat ja tähelepanuväärset, siis saada kindlasti oma foto konkursile!

Töid hindab žürii kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud). Laste ja noorte osas antakse välja eraldi auhinnad.

Eesti loodusfotod Vikipeedias

Postitas Looduskalender - N, 23.03.2017 - 06.06

Eesti Loodus annab teada

Viimati pälvis lisatud fotode eest Eesti Looduse aastatellimuse Kristian Pikner.

Seitsetäpp-lepatriinu

Seitsetäpp-lepatriinu

Võrguentsüklopeedia Vikipeedia korraldas koostöös ajakirjaga Eesti Loodus 2016. aasta lõpus seitsmenda pildikogumisaktsiooni HELP („Head Eesti Looduse Pildid“). Eesmärk oli saada Vikipeediasse häid pilte, millel on jäädvustatud kodumaa loodus. Üleskutse mõjul esitati 386 fotot.