Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

VIDEO: Viupartide rändeparved kaamera ees

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 10.10

Teavitab Tiit Hunt, www.rmk.ee

Viupardid (Anas penelope) on jõudnud oma rännakutega Haeska otse veebikaamera esisele rohetavale kamarale. 

Täna pistsid kuni paarkümmend isaslindu tundide viisi ja vaibumatu innukusega vee alt vabanenud soolast rohtu - viupardid toituvad sageli rannaniitudel nagu hanedki.  

Sadadesse ulatuv suurem pardikamp aga triivis taamal merel toiduotsingul aegajalt kaadrisse, tagumikud püsti. Viupart on ujupart ja ehkki ta kehakuju sarnaneb rohkem sukelpardile, ei oska ta toidujahil sukelduda.  

Prantsuse sookurefilm Matsalu loodusfilmide festivalil

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 07.07

Filmi treiler:

 

 

 

Laupäeval 22.09.2018 kl. 10:30 linastub Matsalu loodusfilmide festivalil Lihula Kultuurikeskuse suures saalis Prantsuse loodusfilm  „Free As A Crane“ /Vaba nagu kurg/ (62 min, režissöörid Maxcence Lamoureux ja Arnaud Devrote).

Filmi tutvustab ja küsimustele vastab „kureonu“ Aivar Leito kes ise osales filmis ning oli selle teaduslik konsultant. Filmi idee tekkis prantsuse filmimeestel avastades ja jälgides meie Lindude Rände /Birdmap/ veebilehte http://birdmap.5dvision.ee/EN/ jälgides kus neid eriti paelus saatjaga sookure „Ahja 4“ pikk ja ohtlik ränne Etioopiasse.

Sookugede loendusest nädalavahetusel

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 06.06

Foto Arne Ader

Sookurgede ööbimislend. Matsalu

Sookurgede ööbimislend. Matsalu

 

Sookurg       Grus grus

 

Kõik looduses liikujad saavad anda oma panuse sookureseiresse. Seireloendus kestab tänavu 17.–30. septembrini, kuid keskseteks loenduspäevadeks on nädalavahetus, 22. ja 23. septemberil.

Sookureuurijad ootavad ka neid vaatlusi, mida ei tehta nädalavahetuse kesksetel loenduspäevadel. Tähtsamatel püsiseirealadel tegutsevad muidugi ornitoloogid, kuid kõik võimalikud harrastajate lisaandmed aitavad sookurgede sügisrände arvukusest ja levikust täpsema pildi saada.

Meenutusi Looduskalendri foorumi algusest 10 aastat tagasi

Postitas Looduskalender - N, 20.09.2018 - 14.33

Meenutab Urmas Sellis, Kotkaklubi

Pole vist eriti tähtis, kas see algas just kümme aastat tagasi või pisut varem, aga kuidagi kogunes rahvusvaheline seltskond inimesi virtuaalselt ümber must-toonekure pesakaamera (tollal ainuke Eestis). Seda nimetati foorumiks. Tõsi, sel inimeste koosoleku vormil polnud siis kõige parem aura, aga  ma arvan, et me suutsime seda parandada tänu vabatahtlikele administraatoritele ja moderaatoritele, kes on tegutsenud ühelt poolt märkamatult, aga kui vaja siis üsna jõuliselt. Küsimusi oli (ja on) palju kaamera paigaldajatel, aga veel enam kaamera kaudu selle haruldase linnu pesaelu jälgijatel. Niivõrd kui meie tollased teadmised võimaldasid, proovisime vastata ja ka oodatavaid küsimusi ennetada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.