Metskitse kaamera


Metskitsekaamera
Metskitse kaamera asub Viljandimaal Lembitu jahimeeste seltsi maadel, kust näeb lisaks kabrale ka teisi loomi liikumas, kindlasti põtru ja metssigu.

Kaamerapaika haldab Lembitu Jahimeeste Selts ja Priit Vahtramäe
Kaamera tehnika eest hoolitseb
Omar Neiland
Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Toetab KIK

Metskitse aasta 2017

Nädal metsas. Ritsikad.

Postitas Aasta Loom - P, 13.08.2017 - 13.32
Avapilt
Sisu

Metskitserahval hakkab aasta kiireim aeg mööda saama. Jooksud on suuremas osas joostud ja emasloomad talledega taas koos. Läinud nädalal metsakaamera ette juhtunud tall paistab teistest metsatuka talledest hilisem olema. Küll ta sügiseks teistele järgi jõuab. Üksikule tallele jagub ka emal piima rohkem.  

 

põder
Hämaruse saabudes, siis kui ritsikad kontserti peavad, käis metsakaamera soolakivi noolimas ka noor põdrapull. 

 

Lembitu Jahimeeste Selts: oleme katku sigadest eemal hoidnud

Postitas Aasta Loom - K, 09.08.2017 - 14.52
Sisu
 
seakari öösel
Kui teeme omalt poolt kõik, et katku eemal hoida, võib loota, et sead jäävad ellu ja kosuvad. Pilt Lembitu Jahimeeste Seltsi jahimaadelt juuni lõpus, seakari on rammus ja suur.

 
desoainega saapad puhtaks
Priit ei lase oma jahimaadele kedagi enne, kui saapad puhtad. Puhastamiseks kasutab ta ainet nimega halamiid, mis tapab mikroorganismid ka lahja lahuse korral.
 

 

Metskitsekaamera

Postitas Aasta Loom - N, 03.08.2017 - 21.44
Sisu
*/

 

Tekst: Helen Arusoo ja Mats Kangur

Kaamerapaika haldab Lembitu Jahimeeste Selts ja Priit Vahtramäe

Kaamera tehnika eest hoolitseb Omar Neiland

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet

Toetab KIK

Metskitse kaamera asub Viljandimaal Lembitu jahimeeste seltsi maadel, kust näeb lisaks kabrale ka teisi loomi liikumas, kindlasti põtru ja metssigu. Kaamerasilm on suunatud praegu metsa ja põllu piirile. Sellised piirialad on metskitse meelispaigad. Kaamera vaatenurk pole  lõplik, sest jälgime  esialgu ülevaatlikus pildis, mis teed pidi kitsed täpselt kohale tulevad ja siis paigutame kaamera vastavalt lähemale.

Nädal metsas. Kõrge hein ja julged sokud.

Postitas Aasta Loom - N, 20.07.2017 - 10.55
Avapilt
Sisu

Rajakaameraid üle vaatama minnes sattusin peale sokule. Heinakuu kõrges heinas on muidu küllaltki suure loomana tunduv metskits väike ja madal loom. Puhkusepausil lesinud sokk kalpsas püsti, nuusutas õhku, ajas kaela nii sirgeks kui sai ja vaatas otsa. Looritatud pilgus ei olnud seda teravust ja valvsust, mis seal muidu inimesega nii lähedalt kohtudes peaks olema. Tükk aega vaatasime tõtt. Pilk jäi sokul ikka samaks. Ei kübetki kõhklust ega hirmu. 

 

Talled ja viled

Postitas Aasta Loom - E, 10.07.2017 - 10.00
Avapilt
Sisu

Tallede valge-pruunitähniline karvastik osutub suurepäraseks varjevärvuseks. Tihti jääb tasakesi rohu sees lebav kitsetall möödujale täiesti märkamatuks. Juba paarikuuselt hakkab tähnilisus tuhmuma ja talled saavad punapruuni värvuse. Ohu möödudes naaseb kits tasakesi ja ettevaatlikult samasse kohta tagasi.
Foto: Tarmo Mikussaar

Nädal metsas. Valged ööd ja pulmad.

Postitas Aasta Loom - T, 04.07.2017 - 12.45
Avapilt
Sisu

Kitsemetsas kestab pulmaaeg. Taaskord joosti rajakaamera ees. Eelmises postituses nägime kahte nooremapoolset kitse kraavipõhjal jalutamas, sel korral tuli ka sokk lisaks. Joosti ju siinsamas juba päris juuni alguses, mis jäi ka värvikalt kaamerapilti. 

 

Kitsed näisid rahutud, pea selgus ka põhjus. Sokk ajas taga. Videos on kuulda isaslooma iseloomulik ähkimine kui kitsedel kannul püsitakse.  Aga kas ka asjaks läks, seda ei tea. Päris korrapäraseid ringe vähemalt kaamerasse ei jäänud. Soku võttis aga küll võhmale. Hingeldas teine peale jooksmist korralikult.  

Asu Metskitse aasta 2017 jälgima