Hiite kuvavõistluse lõpuni on jäänud loetud päevad

Postitas Looduskalender - L, 21.10.2017 - 12.12
Autorid

Hiite Maja SA ja Ahto Kaasik annavad teada

Image
31.10. lõpeb Hiite kuvavõistlus, mille eesmärk on jäädvustada põliseid looduslikke pühapaiku ning väärtustada nendega seotud loodus- ja kultuuripärandit.
Sisu

31.10. lõpeb Hiite kuvavõistlus, mille eesmärk on jäädvustada põliseid looduslikke pühapaiku ning väärtustada nendega seotud loodus- ja kultuuripärandit.

Võistlusel pööratakse erilist tähelepanu soome-ugri pühapaikadele, mille parima foto auhinnaks on 300 eurot. Eraldi julgustatkse pühapaiku jäädvustama kuni 16-aastaseid lapsi ja noori, kelle parima foto auhind on 200 eurot.

Tänavu 10. korda toimuva võistluse peaauhind on 1000 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu teemadel: hiis, püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, pärimus jm.

 

Lisaks rahalistele auhindadele ootab võitjaid sündmuste ja koolituste vabapääsmeid, turismitalude ja suitsusaunade külastusi, kirjandust jpm.

Seekordse võistluse osavõtjaid aitab hiljuti ilmunud raamat „Pühapaikade teejuht“. Mahukast teejuhist leiab enam kui saja Eesti eri paigus asuva pühapaiga üksikasjalikud kirjeldused ning ka soovitusi nende pildistamiseks. Raamatust lähemalt: LINK

Palvetamiseks, andide toomiseks, ravimiseks ja teisteks kombetalitusteks mõeldud põlised pühapaigad on eesti jt soome-ugri rahvaste maastikul ja kultuuris olulisel kohal.

Pühapaikadega seotud vaimne pärand on hõimurahvastel sarnane ning moodustab meie ühises identiteedis keele kõrval läbiva telje. Samas ühendab see pärand meid ka maailma teiste loodust austavate põlisrahvastega. Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on pühapaigad inimkonna vanimad looduskaitsealad.

Kuvavõistlust korraldavad Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus, Hiite Maja SA ning Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda.

Võistlust toetavad: Kehrwieder, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Eesti Rahva Muuseum, Võro Instituut, Mulgi Kultuuri Instituut, Tihuse hobuturismitalu, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Alar Krautmani Terviseakadeemia, Viru Folk, Roheliste Rattaretk, Looduse aasta foto, Muraste Looduskool, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Mooska talu, Tagavälja talu, SA Kalevipoja Koda, Eesti Trükimuuseum, Siniallika trahter, kirjastus Pegasus, Maarja looduskosmeetika, Marit Õunapuu keraamika ning meestelauluselts LÜÜ-TÜRR.

 

Lisateavet: LINK

Tulge julgesti osalema ja kutsuge ka sõpru ja pereliikmeid. Praegu on pühapaikade külastamiseks kaunis aeg ja jõuab ka veel mõne uue pildi teha.

 

Lugupidamisega

Ahto Kaasik

kuva@hiis.ee

56 686 892

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.