Ornitoloogiaühingut asub juhtima Margus Ots

Postitas Looduskalender - K, 28.02.2018 - 19.19
Autorid

EOÜ annab teada

Image
Margus Ots
Sisu

Margus Ots

Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu valis EOÜ juhatajaks Margus Otsa, kes asub tööle 1. märtsil. Üle 30 aasta lindudega tegelenud Margus Otsal on pikaajaline kogemus mitmete organisatsioonide ülesehitamisel, arendamisel ja juhtimisel. 

"Ornitoloogiaühingu eesmärkide saavutamiseks lindude tutvustamisel, uurimisel ja kaitsmisel pean oluliseks tihedat koostööd teiste organisatsioonidega Eestis ja välismaal ning linnuhuviliste aktiivset kaasamist ühingu tegemistesse,“ ütles Margus Ots.

Margus Ots on lõpetanud Tartu ülikooli loomaökoloogina. Ta on olnud aastaid ornitoloogiaühingu nõukogu liige, sh nõukogu esimees ning omab seetõttu head ülevaadet Eesti Ornitoloogiaühingu senisest arengust ja tegevustest. 

Eesti Ornitoloogiaühing on avalikes huvides tegutsev vabaühendus, mille missiooniks on tagada Eesti linnustiku hea käekäik lindude uurimise, kaitse ja tutvustamise kaudu. Eesti Ornitoloogiaühing on asutatud 1921. aastal ja tegutsenud järjepidevalt tänaseni. Alates 2000. aastast on EOÜ rahvusvahelise linnukaitseorganisatsiooni BirdLife International täieõiguslik liige ja koostööpartner Eestis. Täna on EOÜ-s üle 520 liikme.

Looduskalendri lugejatele on Margus Ots autorina ammune tuttav.

Kogu 2012. aasta vältel saime lugeda  Marguse linnuvaatluste märkamisi „Linnuvaatleja päevikust“.

Meenutuseks üks sama aasta kirjutis: Kes ja mis on linnuvaatleja?: LINK

Juhatas 2016. aasta linnu - rasvatihase toimkonda ning taaskäivitas „Linnovaatleja“ veebikeskkonna: http://www.linnuvaatleja.ee/

Suure töö ühingus on ära teinud Andres Kalamees, kes oli EOÜ tegevjuht 1998. aastast alates – seega 20. aastat.  

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.