Neljapäeval toimub Rein Marani uue filmi esilinastus

Postitas Looduskalender - K, 18.04.2018 - 17.17
Image
„Peetrike Laanetagusel“
Sisu

19. aprillil kell 19.30 esilinastub Tallinnas, kinos Artis Rein Marani loodusteemaline koguperefilm „Peetrike Laanetagusel“ (53 min).

 

See on lugu väikese inimese looduse avastamise retkedest ja ümbritseva elurikkuse esmastest märkamistest. Peetrike on filmivaatajale justkui teejuht elust pulbitseva keskkonna juurde.

Vaataja leiab end lapse silme läbi avastamas kõikvõimalikke imelisi olendeid rohurinde tasandil, taimedel, põõsastel ja taevaavarusse sirutuvatel puudel esmaavastuse üllatuse ja rõõmuga.

See film ei ole pelgalt filmitegijate fantaasia vili, vaid tugineb väikeste inimesehakatiste käitumise jälgimisele looduslikus keskkonnas. Iga poisipõnn või tüdrukutirts võib ise avastada oma „Laanetaguse“ siinsamas Eestimaal igas maa- või suvekodus, asulas, väikelinnas, pargis  ̶  igal pool, kus lapike rohelust veel alles jäänud on.

Filmis nähtu pakub elamusi, kuid tekitab ka küsimusi. Laps ootab vastuseid oma vanematelt, vanavanematelt. Asjakohaste selgituste leidmisel on abiks Gaviafilmi kodulehel olevad fotod peamistest olevustest (koos eesti- ja ladinakeelsete nimetusega), kellega Peetrike Laanetagusel kohtub. Kuna Peetrike liigub mitmes eriilmelises biotoobis, sobivad teemakohased filmilõigud ilmestama loodusõpetuse tunde: www.gaviafilm.ee

ERR usutles Rein Maranit enne uue filmi esilinastust: LINK

Filmi kaasoperaator on Tõnu Talpsep, helilooja Pärt Uusberg, tootja Gaviafilm.

kimalane

sisalik

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.