Rahvusloomale pühendatud raamat

Postitas Aasta Loom - R, 18.05.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Kolmapäeval esitleti Tammsaare muuseumis trükivärsket kogumikku „Hunt“, mille autorid on loodusfotograafid ja hundiuurijad.  
Fotod: Meeli Küttim


"Ma poleks elu sees arvanud - kui ma poleks selle raamatuga tutvunud -  et Eestis on nii rikkalik hundipärand," kõneles kultuuriminister Indrek Saar teadaolevalt esimesel rahvusloomale pühendatud sündmusel, milleks oli Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis toimunud raamatu "Hunt" esitlus. Minister lisas, et loodetavasti järgneb sellele raamatul tulevikus lisa. ""Hunt" on ülistus võsavillemile ja samal ajal eesti loodusfotograafiale, mis on jõudnud niivõrd heale tasemele, et hundipiltidest saaks teha teise sama võimsa kogumiku," kiitis raamatu autoreid koostaja Helen Arusoo.
Et teose algidee ja toetus tuli Livikolt, sai raamat kalli ja kauni väljanägemise. "Liviko on toetanud klassikalise kultuuri teemasid, nüüd toetame ka loodusteemasid ja mis võiks olla sobivam, kui just rahvuslooma teemale õla alla panna," ütles Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi. 
Koos raamatuga avati ka Eestis ilmunud hunditeemaliste raamatute näitus, mille hulgas oli nii populaarteaduslikke kui ilukirjanduslike teoseid. Seinale jagus ligi 40 teost. 
"Loodame, et rahvuslooma teemalisi sündmusi järgneb veel," ütles raamatu koostaja."Hunt ootab alles avastamist."

Raamatu koostaja on Helen Arusoo ja kujundaja Asko Künnap. Eessõna autor on kirjanik Valdur Mikita. Teos on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes. Iga ost toetab rahvuslooma teemaliste artiklite ja fotode ilmumist.

Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar arvas raamatu esitlusel, et hundipärandi tundmist oleks Eestile hädasti vaja.
 
künnap ja tartes
Raamatu kujundaja Asko Künnap ja üks autoritest loodusfotograaf Urmas Tartes peale näituse avakõnesid hundimärkidest rääkimas.

 

maarja vaino
Tallinna Kirjanduskeskuse direktor ja kirjandusteadlane Maarja Vaino rääkis hundi kuvandist ilukirjanduses ja rahvapärimuses. Viimastes on huvipakkuvad rohked lood huntidest kui kodukäijate murdjadest.
 

 

Janek Kalvi
Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi näitab raamatu avapilti, kust vaatab vastu hundi lummav pilk Valeri Štšerbatõhi fotolt.
 


 

valeri
Eesti vaieldamatult parim hundipildistaja on Valeri Štšerbatõh Läänemaalt. Tema fotodeta poleks raamat saanud visuaalselt nõnda uhke.
 

 

 

näitus
Näitusel leiab uudistamiseks ligi 40 teost, mis räägivad ühel või teisel moel hundist.
 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.