Rahvusloom Roheliste rattaretkel - laval ja ekraanil

Postitas Aasta Loom - N, 24.05.2018 - 21.30
Avapilt
Sisu

Roheliste rattaretkel "Kuidas elad, Kõrvemaa?"  18. mail sündisid Madli Luugi liivakunsti taiesed rahvusloomast Metsatölli ("hunt") muusika saatel.
Foto: Heiko Kruusi


Möödunud nädalavahetusel toimunud 29. Roheliste rattaretkel "Kuidas elad, Kõrvemaa?" kõneldi, joonistati ja lauldi hundi ülistuseks. 


"Üks levinumaid valearusaamu huntide kohta on nn alfaisase müüt," kõneles enne Metsatölli kontserti noor hundiuurija  Laura Kiiroja. "Esiteks on teadlased nimetusest “alfaisane”  tänaseks loobunud, sest on aru saadud, et looduses elavate karjade puhul on juhtisase näol tegu lihtsalt pereisaga. Teiseks, hundiisa ei ole sugugi selline üliagressiivne ja domineeriv tüüp, kes igal võimalusel demonstreerib, et tema käes on kontroll. Juhtisase peamine iseloomuomadus on hoopis vaikne enesekindlus.Ta teab, mida ta teha tahab. Ta teab, mis on tema karjale parim. Ning ta tunneb ennast selles rollis väga mugavalt."
Peale Laura kõnelemist hakkas laval müristama ansambel Metsatölli, kelle lugude taustal lõi liivakunsti taieseid Madli Luuk, kes kujutas hunti sõbraliku tegelasena.

Madli Luuk
Liiva lendab! Nõnda sünnib liivakunst, oma hetkelises habras, meenutades liivamandalat. 
Foto: Heiko Kruusi


Koerakarja purelemist oleme näinud kõik, aga Laura Kiiroja ütleb, et tasub silmas pidada, et hundiisad on üllatavalt mitteagressiivsed, sest neil pole ennast kellelegi vaja tõestada. "Karjal, mille liikmed saavad üksteisega kenasti läbi ning koostöö sujub hästi, on palju paremad ellujäämise ja järglaste saamise väljavaated, kui karjal, kus liikmete vaheline agressiivsus on kõrge. Mida vähem vägivalda, seda tugevam kari," kinnitas Kiiroja.
Võtkem siis hundikarja käitumise endale eeskujuks!


 

VALMIS PILT HUNDIST
Pilt valmis!
 
iGOR HOMIN
Kütt Igor Homin rääkis retkelistele Jäägri Villa juures, kuidas ta paljaste kätega hundi on kinni püüdnud.
Foto: Heiko Kruusi


 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.