Loodusest leitud linnupojad ei vaja reeglina inimese abi

Postitas Looduskalender - E, 04.06.2018 - 08.08
Autorid

EOÜ annab teada

Pildistas  Kätriin Kruusaauk 

Image
Rasvatihane
Sisu

Rasvatihane

Kevadel ja suvel võib sageli sattuda peale mõnele linnupojale või pesakonnale, kes esmapilgul tundub maha jäetud. Reeglina nad ei ole hüljatud ja seepärast ei tohi linnupoegi kindlasti koju kaasa viia. Enamasti on vanemad kas toiduotsingutel või läheduses ootamas, kuniks inimene lahkub. 

Terve linnupoeg on liikuv ja harilikult püüab inimese eest põgeneda; tema silmad on niisked ja täiesti avatud; kinnipüütult rabeleb, teeb kõva kisa ja võib roojata; käes hoides tundub ta soe. 

Päriselt hüljatud linnupoeg on loid, liigutused on aeglased ja kohmakad; tema silmad on poolavatud või ei ava ta puudutamisel neid üldse; katsumisel tundub ta külmana; tema sulestik on ilmselgelt alaarenenud suur osa kehapinnast on paljas. 

Kui oled veendunud, et sinu leitud linnupoeg on siiski hüljatud või vigastatud ja arvad, et teda on kindlasti vaja abistada, siis helista ja küsi abi keskkonnainspektsiooni telefonil 1313 või Eesti Metsloomaühingu telefonil 5632 2200. Omal käel tegutsemine tekitab enamasti linnule rohkem kahju kui kasu.

Loe lähemalt, mida teha leitud või abivajava linnuga EOÜ juhendist - LINK.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.