Rahvusloom

Rahvuslooma pesakondade arv on langenud

Postitas Aasta Loom - P, 08.07.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Foto: Oliver Matla

Möödunud nädalal koostas Keskkonnaagentuur aruande ulukiasurkondade seisundist ja küttimissoovitusest 2018. aastaks. Huntide kohta selgub seirearuandest, et 2017. aasta sügisel oli Eestis kokku 24 hundi pesakonda ehk karja, kus sündisid kutsikad. 22 neist asustasid Eesti mandriosa, 1 pesakond oli Saaremaal ja 1 Hiiumaal. Võrreldes 2016. aastaga on mandril elavate hundipesakondade arv langenud.

VIDEO: kaheksa nädala vanused hundikutsikad ja isahoole

Postitas Aasta Loom - P, 01.07.2018 - 09.00
Sisu

Hundikutsikad Wildenburgi loomapargis Saksamaal.

Kaheksa nädala vanuselt ehk umbes praegu hakkavad hundikutsikad järk-järgult emapiimalt tahkele toidule üle minema. Selleks alustavad nad “beebipüree” ehk poolseeditud toidu mekkimisest. Nimelt toovad nii ema kui isa (ning olemasolul ka teised vanemad karjaliikmed) pesapaika oma kõhus toitu ning väljutavad selle kutsikateni jõudes.

10 fakti huntide kohta

Postitas Aasta Loom - P, 24.06.2018 - 12.00
Sisu

Seoses huntide tagasitulekuga on itaallased teinud toreda video 10 peamisest küsimusest, mis huntide osas võivad tekkida. Kuigi video on ka ilma jututa arusaadav, oleme itaaliakeelse teksti ka eesti keelde tõlkinud.

1.    Kas on tõsi, et hundid ründavad inimesi? VALE. Hundid kardavad inimesi üle kõige ning agressiivsus on väga ebatõenäoline. Kas tead, mitut inimest on hundid Itaalias viimase 200 aasta jooksul rünnanud? Null.

Video: Hundiemade imetamise aeg

Postitas Aasta Loom - L, 26.05.2018 - 12.30
Sisu

Videos näeme Ameerikas Indiana osariigis Wolf Park loomapargis elanud hunt Dharmat. Dharma on kenasti inimestega sotsialiseeritud ning lubab oma lemmikinimese, Dana (kes on õnneks ka sobivalt väikest kasvu) urgu kutsikaid filmima. Dana tasub Dharmale külalislahkuse ja kannatlikkuse eest maiustega. Tänu Dana ja Dharma sõprusele õnnestub ka meil näha, milline üks hundiurg seestpoolt välja näeb ja kuidas hundiema seal kutsikatega toimetab.
Video autorid on Tom O'Dowd ja Dana Drenzek.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.