Rahvusloom

Huntide rohkem küttimine ei ole lahendus

Postitas Aasta Loom - R, 14.09.2018 - 11.30
Avapilt
Sisu

Vähenenud inimpelglikkusega hundiks peetakse ainult sellist looma, kes korduvalt talub inimese vahetut (alla 30 meetri) lähedust, saades seejuures selgelt aru, et tegu on inimesega.
Foto: Valeri Štšerbatõh

 

Hundiuurija Laura Kiiroja ja keskkonnaeetik Mattias Turovski seisukoht 4. septembril ERR-is ilmunud arvamusloo kohta huntide küttimiskvootide suurendamisest: see ei paranda asja!
Artikkel ilmus 11. septembril ERR-i uudiste portaalis.

Hunt kui ökosüsteemi tugiliik - mida see tähendab?

Postitas Aasta Loom - P, 02.09.2018 - 10.00
Sisu

 

Rohelise maailma hüpoteesi kohaselt on maailm roheline tänu kiskjatele. See hüpotees on juba mitme näite abil tõestust leidnud. Üheks näiteks on Yellowstone’i rahvuspargi lugu.
 

1995. aastal taasasustati Yellowstone’i rahvusparki 14 hunti. 1996. aastal lisati veel 18 hunti. Juba 8 aasta möödudes, kui hundipopulatsioon oli jalad alla saanud, võis hakata nägema muutusi kohalikus ökosüsteemis.

Uskumatu teekond: ühe hundi rännak läbi Euroopa

Postitas Aasta Loom - R, 24.08.2018 - 09.00
Sisu


Slavc on hunt. 2011. aastal alustas ta oma võimsat 2000 kilomeetri pikkust rännakut läbi Euroopa Sloveeniast Austria Alpide kaudu Itaaliasse. Mõned kuud varem oli talle pandud kaelarihm, mis võimaldas tema liikumist väga detailselt jälgida.

Järgneb väljaandeThe Guardian ajakirjaniku Henry Nichollsi inglise keelest tõlgitud intervjuu bioloog Hubert Potočnikuga, kelle töö tulemusena see kõik võimalikuks sai.

Igal aastal püüavad Hubert Potočnik ja tema kolleegid Ljubljana Ülikoolist (Sloveenia) kinni ja kaelustavad teatud arvu hunte, et paremini hoomata nende sageli valesti mõistetud loomade liikumist. Juulis 2011 kaelustas ta noore isase, keda hakati tundma nime järgi Slavc.

VIDEO: Järvamaal õnnestus kuulda hundikutsikate ulgumist

Postitas Aasta Loom - E, 20.08.2018 - 14.55
Sisu

Väike meenutus kütt laupäeval Igor Homini juhendamisel toimunud matkast võsavillemi jälgedel Eesti looduse päeval Järvamaal. Kõigepealt kõnniti kahe tunniga mööda kohaliku hundikarja elupaiku rabamaastikul, siis tehti paus Jäägri villas karaski ja põdravorstikestega, kus kuulati noore hundiuurija Laura Kiiroja ettekannet hallivatimeeste erakordsest sotsiaalsusest ning siis mindi taas välja ööhämaruses hundikutsikate ulgu kuulama.

VIDEO: Milline on tõeline hunt?

Postitas Aasta Loom - P, 05.08.2018 - 11.32
Sisu

Kaljumäestiku Hundiprojekt (Rocky Mountain Wolf Project, USA) on pühendunud huntide taasasustamisele Lääne-Coloradosse (USA), et taastada sealse ökosüsteemi terviklikkus. Vajaduse selgitamiseks on kokku pandud video, mille eestikeelse tõlke leiab alljärgnevalt.

Kõik armastavad häid muinasjutte kuulata. Suur Kuri Hunt on üks meie lemmiktegelastest. Kuid äkki ei ole muinasjuttudes asjad päris õigesti?

VIDEO: hundid on isiksused - neli erinevat võsavillemit

Postitas Aasta Loom - P, 29.07.2018 - 18.30
Sisu

Igal hundil on erinev iseloom. See on ilmselge nii looduses kui loomaaias elavaid hunte vaadeldes. Siin videos tutvustame nelja Saksamaal Wildenburgi loomapargis elavaT hunti. Need on hunditüdruk Lady ning poisid Timber, Hawk ja Odin. Tegemist on ühevanuste loomadega, kes on koos üles kasvanud ja inimestega sotsialiseeritud, et neil oleks loomaaias parem elu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.