Artiklid ilvesest

Metskits ja ilves ajuloenduses

Postitas Aasta Loom - R, 12.01.2018 - 14.45
Sisu
ilves lumel
Kas ilvese populatsioon hakkab kosuma?
Foto: Remo Savisaar
 

Zooloog Tiit Randveeri sõnul on Eesti loodusest raske leida teist sellist liikide paari, kes üksteisest samapalju sõltuks kui metskits ja ilves. Seetõttu tutvustame siinkohal Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna ajuloenduse tulemusi, mis samuti seovad omavahel ilvese ja metskitse. Inga Jõgisalu Keskkonnaagentuurist vastab küsimusele, mis see ajuloendus üldse on?

VIDEO: mis ilvestel plaanis?

Postitas Looduskalender - T, 09.01.2018 - 19.19

Video salvestas Aita, LK foorumist

 

 

Ilves ehk harilik ilves        Lynx lynx

 

Ehki aedikus, kuid sellest hoolimata hoiavad ilvesed meelsasmini omaette. Ainus aeg, kus üksteise lähedust otsitakse on innaaeg, aga sellest jõuame kindlasti veel korduvalt kirjutada.

Laupäevasel tormiööl oli kuulda ilveste kähedaid häälitsusi ning täheldatud loomade aktiivsemat liikumist. Pühapäeval jäid kõik kolm aedikus vabalt liikuvat elanikku korraga kaamerapilti.

Aasta loom 2018 – ilves

Postitas Aasta Loom - L, 06.01.2018 - 08.00
Avapilt
Sisu

Aasta looma ilvese meeliselupaigaks on mets, aga talle sobib hästi ka põldude ja metsaga vahelduv kultuurmaastik. Pimeduse varjus võib teda kohata isegi inimelamute läheduses. 
Foto: Tarmo Mikussaar


Ilves on valitud 2018. aasta loomaks. Eestimaa ainus metsikult looduses elava kaslaste sugukonna liige. Kogu  maakeral on kaslased esindatud 32 liigiga.

Eesti aladel elutsev harilik ilves Lynx lynx (varasemalt Felis lynx) asustab Põhja-Euraasia metsasid ja mägialasid.

Ilvest võib kohata kõigis metsatüüpides ja kutuurmaastike servaaladel. Ikka seal, kus jätkub saakloomi. Territoriaalne loom. Mõõtmetelt suurem isailves võib taluda oma maadel emalooma. Eestis elavate täiskasvanud emailveste turjakõrgus on keskmiselt 57 sentimeetrit ja kaal 17 kilogrammi. Isastel vastavalt 63 ja 22. Üksikud isendid võivad ületada 30 kilo piiri. 

Asu Artiklid ilvesest jälgima