Video

VIDEO: kobraste tegevusjäljed

Postitas Looduskalender - E, 27.02.2017 - 20.20

Video salvestas Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

 

Tegevusjäljed ja kobras tegutsemas Piilses, Virumaal

 

Kobras ehk piiber         Castor fiber

 

Hilistalvisel ajal muutuvad koprad liikuvamateks. On ka põhjust: karmimateks aegadeks varutud toiduvarud hakkavad otsakorrale jõudma ning pere planeerimise ajad algamas.

Siseveekogude kaldaaladel võime märgata lumel öö ja videvikuloomade värskeid jälgi või tegutsemise jälgi: oksatoidu hankimine, territooriumi märgistamine. Vahel võime varakevadel sattuda peale päevasel ajal tegutsevale isendile.

VIDEO: midagi söödavat ei jää looduses vedelema

Postitas Looduskalender - P, 26.02.2017 - 12.12

Video salvestas Aita, LK foorumist

 

 

Hallhüljes        Halichoerus grypus

 

Eile pärast poegimist jäid emashülgest maha päramised (vaata eilsest hülgeloost). Need jäeti rannakividele umbes kümme minutit peale poegimist.

Koheselt olid näljased linnud hulgana platsis. Keda siis näeme: muidugi hallvareseid, kajakaid (meri-, hõbe- ja kalakajakid). Hüljes tõrjub täiskasvanud merikotka maandumist (valged sabasuled viitavad täiskasvanud merikale).

Esiplaanil näeme poeginud hülgemammat oma veerand tundi vana hülgepojaga.

Ilveste tähtis aeg

Postitas Looduskalender - E, 20.02.2017 - 09.21

Video Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

Ilves uudistab korjust. Alutaguse

 

Ilves        Felis lynx

 

Ilvestel on põhjust laiemalt ringi liikuda ning jälgi jätta – märtsis algab „pereplaneerimise aeg“. Laiemalt liiguvad just isasloomad, kelle territoorium võib olla päris suur - kuni tuhat hektarit.

VIDEO: hülgemamma on poja vette meelitanud

Postitas Looduskalender - P, 19.02.2017 - 21.21

Video salvestas Liz, LK foorumist

 

 

Hallhüljes         Halichoerus grypus

 

Hülgemamma meelitas poja tormise mere madalale paeplatoole (videot peab päris tähelepanelikult jälgima). Hülgenooruk võiks olla umbes nädalane. Emasloomale järgnemine tähendab, et varsti saab ka süüa.

Kuivõrd erineva ning poegade eest hoolitseva käitumisega on emasloomad. Näiteks mõned hülgepojad ei taha kuidagi vette minna, olenemata näljast - ainult manguvat kisa tuleb teha.

Asu Video jälgima