Video

LUGEJAKIRI ja VIDEO: trehvamine karuga

Postitas Looduskalender - E, 26.06.2017 - 22.22

Kirjeldus ja video Mati Sepp

Video: LINK

Kodu uksest välja astudes ei tea Me kunagi mitut varblast oksal näeme või kas üldsegi kuuleme ööbikut põõsastiku vahel laksutamas, aga sügaval sisimas on Meil alati soov, kui sattume mõnele metsa teele sõitma ,et võiksime kohata karu. Kuid olgem ausad isegi Eesti karude kasvava populatsiooni juures on pea võimatu karusid kohata. Põhjus on väga lihtne, karud teadlikult väldivad inimestega kontakte ja on harvad juhused ,kui karu pole suutnud inimest välja peilida ja sellistel harvadel juhtudel on võimalik karudega kokku saada. Nii juhtus minugagi, jaanipäeval nägin emakaru koos kahe pojaga , siis nüüd nägin üksikut noort karu, keda videos näha.

Nädal metsas. Sokud hauguvad.

Postitas Aasta Loom - K, 21.06.2017 - 10.21
Avapilt
Sisu

Keset õitemeres aasa tõusis kits üles ja kalpsas metsa poole. Üksi, lähiümbruses talle maas ei olnud. Seega on talled niivõrd väikesed, et emale veel ei järgne. Kits hoiab neid varjulises kohas peidus ja käib seal aeg-ajalt imetamas. Vahepealse aja veedab emasloom rohtu nosides ja eemal pikutades puhates. 

 

LUGEJAKIRI ja VIDEO: kuidas loomadega looduses ringi käia?

Postitas Looduskalender - E, 19.06.2017 - 18.18

Kirjeldus ja video Mati Sepp

Video: LINK

Tihtilugu juhtub, et leiame loodusest loomakese, kes vajab Meie arvates “abi” või teisel juhul - ei peaks antud kohas üldsegi olema.

Enamasti lähtume emotsioonist, mida tekitab Meis leitud looma liik. Kui leiame rohu seest abitu metskitse talle. Tekkib tunne, et ta vaeseke ei saa kuidagi ilma Meie abita hakkama ja peame Ta metsast ära tooma. See on mõistagi täiesti vale arusaam.

Metskitse tall varjab ennast põhjusega rohus ja kitsetalle ema on läheduses närviliselt asja jälgimas ning lootuses, et inimesed ei leia Tema tallekest üles.

Õuesõpe ja koolifüüsika

Postitas Looduskalender - L, 17.06.2017 - 10.10

Pilt ja tekst Kristel Vilbaste

Video Mikk Sarv

Taimekast

Oleme Mikk Sarvega 2004. aastast õpetanud õpetajatele, kuidas õues õpetada. Kuidas lapsed saaksid vahetus keskkonnas kõigi meeltega õppida asju, mis neile eluliselt vajalikud on. Koostasime kunagi isegi nimekirja, 10 oskust, mis peaks laps üheteistkümnendaks eluaastaks selgeks saama. See algas tikutõmbamise oskusest ja lõppes keha kergendamise oskusega looduses. Kas olete neid oma lastele õpetanud?

Nüüd, kus alustasime Mikuga õuesõppe õpiku kokkupanemist ja mis peaks kirjastusele olema septembriks üle antud, siis otsime ehedaid näiteid elust, mida praktilise poole ülesannetesse lisada.

Ja vahel on nii, et kui midagi tegema hakkad, siis laob mingi kõrgem vaim Sulle justkui kandiku peal selliseid näiteid ette.

Asu Video jälgima