EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

Alutaguse metsakaamera

Ülekande võimaldavad: ElisaTelevõrgu AS ja EENet
 
 
Alutaguse
 
Alutaguse on Eesti suurim metsaala, mis katab praktiliselt kogu maa kirdeosa. Kõigi nende jaoks, kes Eesti loodusest midagi jagavad, on Alutaguse ümbritsetud salapärasuse auraga. Siinsed sood on nii suured, et nende südamesse on õnnestunud piiluda vähestel. Siin pesitsevad kusagil rabapüüd ja mudanepid, keda Eestis mujalt enam peaaegu ei leiagi. Siin leiti mullu pesitsemas habekakk, kelle eelmine tõsikindel pesitsemine Eestis sai samalt alalt kirja õle saja aasta tagasi. Siin elavad lendoravad. Mitte kusagil mujal Eestis ei ole nii palju karusid kui Alutagusel. Ja loomulikult on siin ohtralt metsiseid, tetri, meri- ja kaljukotkaid, kotkaid, põtru, hunte, ilveseid, saarmaid ... ja keda kõike veel. See on Eesti taiga, aga väikese Kesk-Euroopaliku aktsendiga – siinsetel soosaartel võib leida ka laialehiseid metsi.
 
Alutagusel ringi liikudes on meeled alati valmis kohtumiseks erakordsega. See võib olla näiteks karu või lendorav, aga võimalused on lahti millekski veelgi põnevamaks, sest lisaks habekakule satub siia teinekord teisigi ida- või põhjapoolse levikuga liike nagu näiteks ahm, laanenäär või põhjatsiitsitaja. Võib-olla satub mõni Alutaguse saladustest uue metsakaamera vaatevälja.
Rein Kuresoo, www.natourest.ee
 
 
Alutaguse metsakaamera vaatluskoha valmistasid ette Natourest ja 360 Kraadi. Veebikaamera sai paigaldatud varakevadel, aga ühendused ja tehniline pool võttis aega.
 
Metsast jõuab signaal  Interline´i antennide vahendusel 8 kilomeetri kaugusel asetsevasse Elisa mobiilimasti ning sealt Televõrkude fiiberoptilisse kaablisse. Televõrgud kannavad esialgse kaamerapildi EENeti serverisse, kus toimub  dekodeerimine ja jaotamine huvilistele. Metsas asuv süsteem saab energiat päikesepaneelilt (www.napssystems.com).
 
NB! Video vaatamiseks täisekraanil tehke Media Playeris avaneva videoakna peal topeltklõps. Kui otsestriimi vaadata ei õnnestu, võib proovida ka veebipleierit (all), millega saab otse veebilehitsejas metsakaamera pilti jälgida.
 
 
 
Alutaguse metsakaamera pildi jõudmisel Sinu arvutisse aitavad kaasa:
LK foorum hoiab toimuvat oma valvsa pilgu all.