Meile on ka tulijaid

Foto: Arne Ader
Loodusheli: Veljo Runnel
 
Siidisaba
 
  Siidisaba      
 
Kuula siidisabade siristamist:
 
Tundub, et on alanud suurem siidisabade ränne, mis kestab detsembrini välja. Palju neid talveks jääb, saame näha, aga mõnel aastal on neid päris hulgaliselt talvitunud kuni paarkümmend tuhat.
 
Suuruselt on siidisabad kuldnokkade mõõtu ja lennupiltki suht sarnane. Ilusad linnud – uhke tutt pealael. Vanalinnud on siidja, läikiva sulestikuga, põhivärvideks punakaspruun ja hall. Silmad musta vöödiga ja kurgualusel sama värvi laik, tugev nokk veidi kõverdunud otsaga. Tiibade sulestik must, kollaste ning valgete laikudega, hoogsulgede tipud kollased nagu sabaotski – päris värvika pildi saime. Noor- ja vanalindude erinevusest sedavõrd, et noortel puudub must laik kurgul ning siidine läige on tuhmim. Salga lendu saadab nii iseloomulik lakkamatu tasane siristamine.
 
Kaunid linnusalgad tegutsevad inimest kartmata ning häirimise korral lendab seltskond sageli vaid naaberpuule. Tundra- ja metsavööndis pesitseja ei puutu suvisel ajal inimestega suurt kokku, sealt siis tegutsemise julgus.
 
Söömakombed on aplad. Salk võib tühjendada lühikese ajaga mõne pihlaka, kadaka, kibuvitsa, aroonia või viirpuu kusjuures puude ja põõsaste alused jäävad paksult marjapudi täis.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)