ELF kutsub suvistele talgutele

 
Eestimaa Looduse Fond kutsub talgutele, et anda oma panuse meie looduse kaitsesse.
 
Talgutel lõigatakse võsa, tehakse heina, parandatakse või ehitatakse õpperadu ja karjaaedu, hooldatakse kaitsealuste liikide elupaiku jpm. Samas tutvutakse huvitavaga ümbruskonnas, mida tutvustavad kohalikud loodusetundjad.

Kolmel suvekuul saab talguelamusi koguda ja looduse heaks tööd teha Mustoja maastikukaitsealal Põlvamaal, Haanja looduspargis Võrumaal, Koiva-Mustjõe maastikukaitsealal Valgamaal, Alam-Pedja looduskaitsealal Tartu- ja Jõgevamaal, Varangu looduskaitsealal Lääne-Virumaal, Puhtu-Laelatu looduskaitsealal Läänemaal, Viidumäe looduskaitsealal Saaremaal ning Nigula, Nedrema ja Kurese kaitsealadel Pärnumaal. Samuti Karula, Soomaa, Matsalu ja Vilsandi rahvuspargis. Abikäsi oodatakse ka väikesaartele: Kesselaiule, Osmussaarele, Kumari ja Saarnaki laiule ning Vilsandi saarele.

Tänavu on ELFi talgute kõre- ehk juttselg-kärnkonna aasta, mistõttu korraldatakse mitu tööreisi just selle ohustatud kahepaikse elupaikade säilitamiseks. Kõre-aasta erileht on aadressil: www.talgud.ee/kore-aasta

ELF-i talgutele on tavapäraselt oodata huvilisi teistest riikidest, näiteks Alam-Pedja talgutest võtavad osa vabatahtlikud Suurbritanniast, Läänemaale Laelatu puisniidule tulevad heina tegema ja Pivarootsisse kadakaid tõrjuma talgulised vähemalt kuuest riigist.

Talgureis kestab tavaliselt kolm kuni viis päeva, kuid on ka kuni kümnepäevaseid väljasõite. Teavet talgute kohta leiab ning registreeruda saab veebilehel:
 
Tasub ennast aegsasti kirja panna.
Küsimuste tekkimisel pöörduda ELF-i talgute projektijuhti Tarmo Tüüri poole:
534 11020


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)