Konnakotka pesakaamera 2013

 
Tekst: Joosep Tuvi
Ülekande võimaldavad Tele2/Televõrgu ASja EENet

 

 
 
Striim mobiilsetel seadmetel: iPhone, iPadAndroid, VLC
 
Kevad on olnud erakordselt talvine ja rändlindude saabumine hilinenud. Seetõttu paigaldas Kotkaklubi  veebikaamera väike–konnakotka pesa juurde alles 17. aprillil.
 
 
Väike-konnakotka paari tegemisi on olnud võimalik jälgida alates 2008. aastast. Jõgevamaal asuv pesapaik on pakkunud väike - konnakotkastele väga häid pesitsusvõimalusi. Seda tõendab asjaolu, et alates pesa leiuaastast (2002) kuni tänaseni, on lennuvõimestunud üheksa kotkapoega. Konnakotkad Koit ja Eha on Aafrikast tagasi, pesa on üles ehitatud ja eeldatavalt munetakse lähipäevil pessa esimene muna…
 
Konnakotkaste pesitsusedukust iseloomustab tsüklilisus, mida on enamasti seostatud olulisimate saakobjektide (närilised) rohkuse või vähesusega erinevatel aastatel. Möödunud 2012. aasta oli väike - konnakotkastele väga edukas – peaaegu kolmveerandis pesades lennuvõimestus poeg. Viimase 20 aasta keskmine pesitsusedukus on olnud 50%, kusjuures viletsaimal aastal (2003) oli poeg vaid igas viiendas pesas. Ennustamine on tänamatu töö, kuid seniseid pesitsusedukuse kõikumisi jälgides, on võimalik, et käesolev aasta ei tule pisinärilistest toituvatele röövlindudele kerge. Sellisel juhul suudavad edukad olla vaid parimaid toitumisalasid kasutavad paarid.
  
Metsast jõuab signaal Mikrotiki antennide vahendusel kaheksa kilomeetri kaugusel asetsevasse masti ning sealt Televõrkude optilisse kaablisse. Televõrgud kannavad ülekande signaali EENeti serverisse, kus toimub pildi dekodeerimine ja jaotamine huvilistele. Metsas asuv süsteemi osa saab energiat päikesepaneelidelt.
 
NB! Video vaatamiseks täisekraanil tehke Media Playeris avaneva videoaknal  topeltklõps. Kui otsestriimi vaadata ei õnnestu, võib proovida ka veebipleierit (all), millega saab otse veebilehitsejas Eesti kaamerapilti jälgida.
Väike - konnakotka kaamerapildi jõudmisel Sinu arvutisse aitavad kaasa:
... ja Looduskalendri foorum hoiab toimuvat oma valvsa pilgu all.
 
Ettevõtmises osalevad:
 
Kotkaklubi      EENet            


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)