Seakaamera versus Kotkakaamera

Tekst: Gennadi ja Urmas

EENetist saadud statistika põhjal saame nüüd teha kerge ülevaate meie talviste kaamerate kasutamise kohta. Kotkakaamerad paigaldasime Loode-Eestis 14. novembril kohta, kus merikotkaid on meelitatud rõngaste lugemise eesmärgil juba kolmandat aastat.
Seakaamera töötab Tartu lähedal teist talve ja see oli mullu eriti populaarne meie idanaabrite juures. Läinud hooajal kogunes seakaamera vaatajaid üle 3,5 miljoni... Tänavu saime seakaamera töökorda 10.detsembril (mullu 18. jaanuaril).

Kuigi kotkakaamera on sel hooajal töös olnud oluliselt kauem - on siiski huvi metssigade vastu oluliselt suurem. Kasutajate hulk erineb umbes kümme korda - kui kotkakaamera kogus parimatel päevadel (pühade ajal) 3000 vaataja kandis, siis seakaamera lingil klikkijaid oli ööpäevas ligi 30 000!

Kotkafännid saavad pimedal ajal vaid salvestatud materjali vaadata.

Miks see nii on, seda teavad vaatajad ise kõige paremini. Metsigade värk on nagu seebiooper - ükskõik, mis ajal vaatama hakkad - ikka saad toimuvast aru... Kotkakaamerast võib üsna tihti vaid näha, kuidas Loode-Eestis ilm on, st tegelasi tabada on keerulisem. Eks lühike päev mõjuta siin ka erinevuste tekkimist, metssigade platsi saab jälgida ööpäev läbi (ja pea alati on midagi vaadata), aga kotkakaameras on ligi 3/4 ööpäevast pimedus. Ajavööndid maakera eri paikades mõjutavad samuti erinevuse tekkimist.

Ka meie foorumites on poole rohkem postitusi metssigade kohta (üle 2000). Lisaks on seal ka muid, st mitte kaameratega seotud teemasid.  Foorumis registreerunud kasutajaid on momendil 99.
Looduskalendri Foorum on praegu vaid inglise keeles. Foorumi administreerimine nõuab teatud tööd vabatahtlikelt ja seetõttu pole me suutnud avada eestikeelset versiooni. Kui aga rahvas nõuab, siis püüame edaspidi eestikeelse foorumi avamise kallal töötada...
 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)