Tutt-tihane võib ka toidumaja külastada

Fotod Arne Ader
 
Tutt-tihane
 
Tutt-tihane      Lophophanes ristatus varemalt Parus cristatus
 
Tänase lumesaju ja tuisuga laulis rasvatihane Lasnamäel, mujalt tulid esimesed teated 19-st skp. Aastate lõikes alustatakse „sitsikleiditamist“ umbes-täpselt 21. jaanuarist. Nii, et kannatab kuulatada juba kogu Eestis.
 
Nüüd siis tutt-tihastest: seda, et nad toidumaju üldse ei külastaks öelda ei saa, aga siis asetseb suure tõenäolisusega Teie elamine männimetsa lähedal. Nad on meie teistest tihastest kõige paiksemad, kes ei lahku oma pesitsusala lähedusest talvelgi, kus sageli tegutsetakse väikeste salkadena.
 
Nii emas- kui isaslinnud on sarnase sulestikuga. Peatuti järgi tunnevad tutt-tihase looduses ära kõik märkajad. Peasulestiku erinev torkab teiste tihastega võrreldes koheselt silma. Väiksemate tihaste hulka kuuluvad tutt-tihased on keskeltläbi tosin sentimeetrit pikad ja kaaludes sama numbri jagu grammides.
 
Toiduks kasutatakse enamalt jaolt putukad või väikeseid selgrootud, aga samuti okaspuude seemneid, mida nad talveks on omale oksa- ja koorrepragudesse peitnud, kus neid talvisel ajal otsimas käiakse. 
 
Tutt-tihased võime meie männi enamusega oksmetsades üpris arvukalt kohata, aga meie saartel on nad päris haruldased. Talvitujate hulgaks hinnatakse üle paarisaja tuhande isendi.
 
Tutt-tihane
 
Tutt-tihaste vaatlused: LINK


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)