Väike-konnakotka kaamera

Ülekande võimaldavad Televõrgu AS ja EENet
Urmas paigaldab väike–konnakotka kaamerat. Kaamera kaugus pesast 2,2 meetrit.
 
 
Tänavu paigaldas Kotkaklubi  veebikaamera väike–konnakotka pesa juurde 8. aprillil. Pesa asetseb Jõgeva maakonnas ja ülekannet on saanud jälgida juba paar hooaega. Meeldetuletuseks: tunamullu ei arvanud kotkad õigeks muneda, st. jätsid aasta vahele. Möödunud suve lõpuks lennuvõimetus noorlind, kelle foorumirahvas Spotiks nimetas. Tiivavigastusega noorlind oli ravil Nigula Metsloomade taastuskeskuses, oktoobris läks Spot iseseisva noorkotka elu elama.
 
Metsast jõuab signaal Mikrotiki antennide vahendusel 8 kilomeetri kaugusel asetsevasse masti ning sealt Televõrkude optilisse kaablisse. Televõrgud kannavad ülekande signaali EENeti serverisse, kus toimub pildi dekodeerimine ja jaotamine huvilistele. Metsas asuv süsteemi osa saab energiat päikesepaneelidelt.
 
NB! Video vaatamiseks täisekraanil tehke Media Playeris avaneva videoakna peal topeltklõps. Kui otsestriimi vaadata ei õnnestu, võib proovida ka veebipleierit (all), millega saab otse veebilehitsejas Eesti kaamerapilti jälgida.
 
 
 
Väike - konnakotka kaamerapildi jõudmisel Sinu arvutisse aitavad kaasa:
 
·  Kaamera - Mobotix (Eesti esindaja - Beta Grupp OÜ)
·  Antennid (MikroTik), kaablid, tehniline abi - Kernel AS
·  Signaali transport EENeti serverisse - Televõrgu AS
·  Striimi jagamine, video salvestamine, serveriruum - EENet
·  Päikesetoite lahendus - TTÜ Päiksepaneelide labor
 
... ja LK foorum hoiab kõik toimuva oma valvsa pilgu all.
 
Väike-konnakotka kaitse tegevuskava
 
Keskkonnaministri kinnitatud kava võimaldab kõige värskemate  teadmiste põhjal tagada väike-konnakotka heaolu ja tutvustada liiki huvilistele rohkem kui seni. Looduskaitseseaduse kohaselt kuulub väike-konnakotkas (Aquila pomarina) Eestis kõige rangemasse, esimesse kaitsekategooriasse, mille kõik isendid ja nende pesitsuspaigad kuuluvad riigi kaitse alla.

Väike-konnakotka asurkond on meil praegu suhteliselt heas seisus, Eesti mandriosas pesitseb ca 500-600 paari. Väike-konnakotkaid võib sagedamini kohata Lõuna- ja Ida-Eestis, sest Eesti asub selle liigi levila loodepiiril. Saartel pole seni liigi pesitsemist tuvastatud. Väike-konnakotka asustusala pole suur - ta pesitseb vaid Kesk- ja Ida-Euroopas ning talvitub Lõuna-Aafrikas.

„Kui Eestis pole hetkel suuri ohte väike-konnakotkal paistmas, siis levila läänepiir on viimaste kümnenditega nihkunud järjest ida poole - sakslased ei saa kuigi kindlad olla, kas paarikümne aasta pärast neil seda liiki veel pesitseb,“ märkis üks tegevuskava koostajatest, kotkaekspert Urmas Sellis.

Väike-konnakotka tegevuskavas määratakse kaitse-eesmärgid ja nende saavutamiseks vajalikud tegevused aastateks 2009-2013. Kaitsekorralduse eesmärk on tagada liigi säilimine Eestis vähemalt praeguse arvukuse tasemel. Samuti keskendub kava väike-konnakotka elupaikade väljaselgitamisele, uuringutele, teavitustööle ning seirele.

Väike-konnakotkas on meie kotkastest enim inimesega harjunud. See liik on kohanenud elama mosaiikses põllumajandusmaastikus, kus saab pesitseda vanemates metsatukkades põldude ja heinamaade vahel. Pesitseva väike-konnakotkaste paari territooriumil võib olla väga erinevat maakasutust, kuid oluline on, et kogu territooriumil (umbes 2 km raadiuses pesast) ei viljeldaks monokultuuri.

Tegevuskavaga saab tutvuda siin.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)