Merikotkakaamera uudised

Vaata kõiki uudiseid merikotkakaamerast siit või viimast uudist altpoolt:

-
 
Foto: Mobotix kaamera minutipilt
Tekst: Urmas Sellis, Kotkaklubist

 

vaata
-
Video salvestas Bea, LK foorumist
 
 
Muna on pesas eile õhtust alates.
 
Videos näeme, kuidas isaslind Ilmar saabub püütud kogrega pesale (tema jalarõngal näeme AF märgist) ja laseb emaslinnu, Irma einestama (tema rõngal näeme tähist U5).
 
Veebikaamera pildi salvestas Dragonfly, LK foorumist
 
vaata
-
 
Video salvestas Ame, LK foorumist
 
 
„Pesaehitus algas merikotkastel lootustandvalt, aga paar väga tugevat paduvihma „leotasid“ läbi ühenduse ja toitesüsteemid,“ annab Janis Lätist teada. Ilma linde häirimata remonti ei teostata – parem paar noorlindu maailmale lisaks ja järgmise aasta kevadel on meil uus võimalus...
vaata
-
 
Ülekannet edastab Eenet
 

 

vaata
-
 
Keskkonnaministeeriumi teade
 
Veebikaamera Linda ja Sulevi pesal töötab vaid päevasel ajal.
 
Merikotkas on meie rannikualadel, suurtel siseveekogudel ning jõgedel üpris levinud lind. Nende arvukus on viimastel aastakümnenditel taastunud, kuid ajaloolist arvukuse taset ei ole seni saavutatud. Hinnanguliselt elab Eestis praegu 220 … 250 paari merikotkaid. Sajandeid tagasi oli liigi arvukus kindlasti suurem. 

Merikotkastele on ohuteguriteks erinevad keskkonnamürgid, aga samuti jahipidamisel kasutatavad pliihaavlid. Väheneb sobivate pesapuude arvukus ja pesitsuspaikade hävimine. Mitte vähemoluline pole pesitsusaegne häirimine, toitumisalade kvaliteedi langus ja hukkumised elektriliinides,...

vaata
-
Video salvestas Ame, LK foorumist
 
 
Merikotkaste hääli on kaameramikrofonist üpris sageli kuulda. Nüüd näitas pesaomanik, isaslind Sulev oma kohalolekut. Toitumisränded viivad merikotkaid vahel päris kaugele ja hea on teada, et paaril on pesaga suhe.
 
Oleme ju pesapaigavahetusega kokku puutunud, kui meil mõni aasta tagasi kaameraesine merikotkaste pesa tühjaks jäi.
vaata
-
 
Tekst ja pildid: Urmas SellisKotkaklubi
Ülekande võimaldavad Tele2/Televõrk ja EENet

 

...

vaata
-
Video salvestas Ame, LK foorumist
 
 
Lugu lihtne – kaamera juurest tulev võrgukaabel on vigane ja tahab välja vahetamist. Sellist tööd pesitsevate merikotkaste pesa juures ette võtta ei saa. Kõik on pesal korras nagu viimane video kinnitab.
 
Vast mõne nädala pärast, kui kotkapoeg hakkab juba lennuharjutusi tegema võtab Urmas, Kotkaklubist asja „ette“. Head uudised anname muidugi vaatajatele teada. Kotkapoeg saab vahetult enne jaanilaupäeva kahe kuuseks.
 
Sophie LK foorumist on kotkapoega joonistanud:
 
...
vaata
-
Video salvestas Urmas Lett, eenet.ee
 
vaata
-
Veebikaamera pilt Britta, LK foorumist
 
 
Merikotkaste pesas jäid süsteemi toitvad akud nõrgaks ning Urmasel tuli neid vahetama sõita. Loomulikult saab Linda ja Sulevi võsu Juunior sama sõiduga rõngad mõlemasse jalga, mõõdetud, kaalutud ja pildistatud.
 
Kena vaadata, kuidas „profid“ omavahel suhtlevad. Muidugi on väike hirm, aga kui Sinuga kenasti räägitakse on olemine ikka „kindlam“.
 
Foorumist leiate nii kommentaarid, pildid, kui videoklipid:
...
vaata

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu