Merikotkakaamera uudised

Vaata kõiki uudiseid merikotkakaamerast siit või viimast uudist altpoolt:

Hallvares rüüstas merikotka pesa

Pildid napsas Liz, LK foorumist
 
Pesalt on lahkumas merikotka isaslind
 
Kaunis ja vaikne varakevadine hommik, päike särab taevas – midagi enamat ei oskakski nagu tahta.
 
Draama sai alguse minuti jagu peale kella poolt üheksat. Pesal mune soojendanud merikotka isaslind lahkus lennutuuri tegemiseks, et „konte sirutada“…
 
Poole minuti pärast olid kotkapesal kaks hallvarest, järelikult istuti kuuse alumistel okstel ja kuuldi-nähti kotka lahkumist. Suurem varestest tegutses kogenud pesaröövlina – kaks lööki, munakoor puru ja võib „hommikusööki“ võtta. Teine vares, selgelt kogenematum, ei julenud kotkapessa trügida.
 
Pesaröövel koputas paaril korral ka teist muna. Kui munakoorde tekkis pragu, on merikotkaste pesitsemine tänavu ebaõnnestunud, aga loodame, et nii ei juhtunud. Aeg näitab.
 
Emaslind saabus pesale, aga juba hilja, et mune kaitsta. Senini oli kotkaste tähelepanu pälvinud pesa uudishimutsevad rongad, keda häälekalt manitseti. Kas tõepoolest oli hallvarestes peituv oht ununenud?
 
Pesale saabunud emaslind märkas põgenevaid vareseid ning purustatud muna. Linnu ärritatud olek, aga kes ei oleks sellisel puhul stressis, kestis umbes tunni. Milles see väljendus – avatud nokas, kiirendatud hingamises ja pesal istudes ei mõistnud suur lind tiibugi korralikult keha ligi hoida… 


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu