EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

Talvise merikotkakaamera uudised

Kotkakaamera talviselt söötmiskohalt lõpetab

Ülevaate koostas Renno Nellis, Kotkaklubi
Pildid on valitud LK foorumist
Ülekande võimaldasid Tele2/Televõrk ja EENet
 
 
Talvise kotkakaamera viies hooaeg on lõppemas ning tänavune talv oli senistest kotkarohkeim ja kotkaste tegevuse jälgimine väga põnev. Talve vältel käis toitmiskohas umbes 150 erinevat merikotkast, üks kaljukotkas, mõned hiireviud ja teised väiksemad sulelised. Liigutatav zoomiga kaamera võimaldas ära lugeda 45 merikotka värvilised jalamärgised, kellest 18 lindu on sündinud Eestis. Külalisi tuli kõige rohkem Soomest (23 lindu), kolm kotkast Rootsist ja üllatuslikult üks lind ka Leedust.
 
 
Eesti Ornitoloogiaühing, Kotkaklubi ja Looduskalender tänavad ülekande edastajaid, SA Silma Märgalaja Beta Groupi, abi eest. Ettevõtmise „hinged“ olid kotkamehed Renno Nellis ja Tiit Randla.
Suurimad tänud kaamera operaatoritele: Mutikluti, Jo, Andrese ja Aivari panustuseta ei oleks merikotka talvekaamera nähtavatel põhjustel võimalikuks saanud.   Operaatorid liigutasid kaamerat ligi kolme kuu jooksul kogu valge aja vältel!
Suured tänud aktiivsetele LK foorumi liikmetele ja talvekaamera foorumi moderaator Ame´le.Kotkameeste töö muutus oluliselt lihtsamaks kuna jäädvustatud said kõik rõngastega platsile ilmunud merikotkad.
Tegevust toetas ESTLAT programm läbi Eesti Ornitoloogiaühingu projekti "Eagles cross borders".
 
 
 
Järgmisel aastal me tuttavaks saanud kohalt kaamerapilti ei näe. vaid proovime leida alternatiivse koha, mis ei pruugi olla lihtne ega ka edukas. Kaamera lülitame välja enne pühi.
 
Tänud vaatajatele.