Kurekaamera 2 uudised

Teise kurekaamera uudised.

-
 
Et enamus must-toonekurgi on juba lõunamaa suunas rändama hakanud, siis jäi tühjaks ka meie vaadeldud Tiidu ja Tiina pesa. Kaks poega kasvasid ilusti üles ja ilmselt on õige lennusuuna leidnud.
 
Pesas oli küll kolm poega, aga üks vigastas oma nokka ning pidi loomakliinikusse minema.

Pesitsemine algas tänavu kümme päeva varem kui mullu esimene vanalind ilmus pesale 28. märtsil, paari nähti pesal alles 10. märtsil, esimene muna oli pesas 14. aprillil ja kahepäevaste vahedega tuli veel kolm muna. Pojad koorusid 20. mail, kõik kolm korraga. Neljas ei koorunudki.
 
Pojad lahkusid pesast 9. augustil, mille järel võis vaid vanalinde veel paar korda pesas näha ja tü...
vaata
-
Veebikaamera pilt: Bea
 
 
Must-toonekure isaslind Tiit käis pesal laupäeval. Augusti esimese poole aegu veel erilist rännukihku pole – toitutakse ja kogutakse reisuks jõudu. Vanalinnud rändavad Aafrika poole üksikult.  
 
Videoklipp: Manu, LK foorumist
 
 
...
vaata
-
Veebilaamera pildid: Lussi ja Bea, LK foorumist
 
 
Hommikul käisid kurepojad koos hulkumas. Pesale ja puuoksale maandumine sujus mõlemal kenasti. Lendamiseks jätkub samuti jõudu ning harjutamine teeb meistriks. Hea, et koos lahkuti. Pesa jäi tühjaks kell 12.41
 
 
Pealel...
vaata
-
Veebikaamera pilt: Starling, LK foorumist
 

 
Ööseks jääb pesa tühjaks. Must-toonekurgede Tiina ja Tiidu lapsed lendavad ringi ja seda koos. Seltsis osatakse alul looduses paremini hakkama saada. Seda on noorlindude puhul täheldada olnud ka varasematel aastatel. Foorumi rahvas kutsub noorlinde Kelly ja  Tommy, peame elluastujatele pöialt.
vaata
-
Veebikaamera pilt: Bleggi, LK foorumist
 
 
Kurepojad teevad lennuharjutusi. Üks oli pool päeva kadunud, usutavalt kusagil puuvõras mõne oksa peal. Teine uuris pingsalt, kuidas „vennal“ läheb. Lendama õppimise aeg on käes...
vaata
-
Videoklipp: Macko, LK foorumist
 
 
Täna saavad must-toonekure pojad kahe kuuseks. Pesal tehakse lennuharjutusi, aga lennudroom ning hoovõturada on väikesed. Mõne nädala möödudes peab võtma „julguse rindu“, et tiibade jõul karmis maailmas hakkama saade ja mida kõike ellujäämiseks õppima peab – vähemalt kalaliigid on selged, keda jahtida.
 
Dr. Madis Leivits annab kliinikust teada:
 
Kaks nädalat on must-toonekure poeg (Lenny) ravil olnud ja nüüd suudan teha ka mingeid järeldusi....
vaata
-
 
Veebikaamera pilt: Lussi, LK foorumist
Pesaelu on tavapärane, veidi vihmadest märg, aga tiivaharjutusi teevad õed või vennad päev-päevalt üha sagedamini.
 
Paljud on küsinud kurepoja Lenny kohta, aga ei ole midagi erilist, millest teatada.
 
Metsloomadega on nii, et kui nad on ravitud ja taastumas, kontakteerume nendega ise ja laseme seda teha ka teistel minimaalselt. Seda seepärast, et ei taha lasta neil harjuda või kiinduda hooldajaisse, mis paneks nad hiljem looduses düsfunktsionaalselt käituma....
vaata
-
 
Veebikaamera pilt: Lusy, LK foorumist

Esmaspäeval oli veel kogu pere koos.
 
Reedel käis Renno Nellis Läänemaal must–toonekure poegi rõngastamas, mõõtmas ja kaalumas. Ühe pesapoja nokal oli näha väikest vigastust. Toitumisel on muidu sõbralikud kurepojad päris...
vaata
-
 
Video: 1FelisSilvestris
 
vaata
-
Veebikaamera pilt ja video: Lucy, LK foorumist
 
 
Sellise hulga väikseid kalu toob isaslind Tiit üheks toidukorraks ja see tundub olevat paari-kolme tunni saak.
 
Pesametsas aeg lendab ja eks ta lendab mujalgi. Kurepojad on pooleteise kuused, parajad „pontsakad“, kaalu veel veidi alla paari kilo. Järgmisel nädalal, kui vähegi paremat ilma, panevad Urmas ja Renno kurepoegadele „rõngad jalga“, siis saame ka täpsed mõõdud ja kaalud.
 
Vaata toitmise videot:
...
vaata

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu