Alutaguse metsakaamera uudised

Uudised Alutaguse looduskaamerast, kuhu oodatakse karusid.

-
Kirjutas Triin Ivandi, www.360.ee
Veebikaamera pildi salvestas IceAge, LK foorumist
 

Karukaamera lõpetab kaamerapildi edastamise. Sügis on olnud väga põnev koos huvitavate vaatlustega. Eriliseks hitiks kujunes lindude söögimajad, kus võis tunde vaadelda puukoristajaid, tutt-tihaseid, rasvatihaseid, samuti oli platsis pasknääridja kui värviline nende sulestik on!
 
vaata
-
Veebikaamera pildi salvestas IceAge, LK foorumist
Alumine foto: Arne Ader
 

Pruunkaru      Ursus arctos
 
Oktoobrikuul kogutakse taliuinakueelseid rasvavarusid – vaadatakse üle jahimeeste rajatud metssigade söödakohad (söödapõldudelt võib samuti üht – teist veel leida), trette tehakse õunaaedadesse. Karude väljaheited võivad sügisel...
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Kuivõrd erinevalt ning tähelepanelikult käituvad loomad looduses, võrreldes näiteks loomaaia asukatega. Kooseksisteerimisel kehtivaid käitumisreegleid ja suhtlust on huvitav jälgida.
 
Pruunkaru või -karud on õhtuti kohal tavaliselt enne kella seitset ning neile tunduvad ohust „märguandjatena“ tõsiseltvõetavatena vaid ettevaatlikud rongad, teiste tegelaste, kas liikuvate või lendavate „sahmimist“ jälgitakse vaid ükskõikse pilgutõstuga.
 
...
vaata
-
Video salvestas Alex, LK foorumist
 
 
Videol olevat pruunkaru pole viimasel ajal küll näha olnud. Ringkäik ongi rohkem lõhnateave hankimine ning olukorraga kiirelt tutvumine.
 
Kaksikuid, kes igal õhtul platsis, pole täna näha olnud.
 

Pildi salvestas Airras, LK foorumist
vaata
-
Kirjutas Triin Ivandi, www.360.ee
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Need vähesed õhtud, kui kaamera on töös olnud, ilmuvad karud vaatlusplatsile veidi peale kella seitset. Oleme näinud nii üksinda tegutsejat kui  noorte karude paari…
 
Näha on ringiluusivaid nii kährikuid kui rebast. Täna käis vaatlusplatsil hiireviu.
 
Sügis karukaamera ees olnud alati põnev aeg. Talvel sündinud kutsikad on juba piisavalt tugevad ja osavad, nii et „karumamma...
vaata
-
 
Ülekande võimaldavad: ElisaTelevõrgu AS ja EENet

 

otsestriim | uudised | ...
vaata
-
Pildistas ja kirjutas Triin Ivandi, www.natourest.ee
 
Noor pruunkaru seiramas paremalt saabuvatisendit
 
Alutaguse pruunkarude veebikaamera hooaeg on olnud tänavu kõigi nelja tegutsemisaasta arvukaima külastussagedusega. Sel hooajal oli karusid varjest tõesti lihtne näha. Erinevaid karusid nähti viite isendit ning pea igapäevaselt külastasid vaatlusplatsi üks ... kaks pruunkaru.
 
Maikuu lõpus nägime ka veebikaamera vahendusel ühte " pulmlevat paarikest...
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Põrsad suht väikesed, kusagil maikuus ilmavalgust vast näinud. Kas emised tulid põrsastele enne keskööd „ohu lõhna“ tutvustama?
 
Siiani on vaatlusplatsi külastanud ka suviselt üksiku eluviisiga suurem kult, kes koos karuga kaamerapilti jäänud - tema hoidis mesikäpast aupakliku vahemaa kaugusele.
vaata
-
Video salvestas Alice, LK foorumist
 
 
Täna veidi enne kella kuut hommikul, aga pruunkarude jaoks see polegi enam vara, päikeselise ilmaga oleks vast juba puhkama heidetud.
 
Kaunis karupaar koos – emasloom veidi tumedama kasukaga, asjatasid vaatlusplatsil üle poole tunni. Viimastel viluda ilmadega päevadel on loomad üldse aktiivsed olnud või oleneb see hoopis kuu seisust?
vaata
-
Video salvestas Raimps, LK foorumist
 
 
Karu ehk pruunkaru      Ursus arctos
 
Maikuus algab emasloomadel innaaeg ja nii „daamid“ endale kosilased „järgi kõndima“ saavad. Pooleteiseaastased karunoorukid, kellega emakaru siiani ringi on liikunud, pelgavad põhjendatult suurt isaslooma: lasevad ema juurest jalga ja...
vaata

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu