Alutaguse metsakaamera uudised

Uudised Alutaguse looduskaamerast, kuhu oodatakse karusid.

VIDEO: Karutants

 
Kirjutas ja kaamerapildi salvestas Marko Kübarsepp
Foto Arne Ader
 
 
Videos näeme üsna tüüpilist isakaru territooriumi märgistuse „rituaali“, mis kohati karutantsu meenutab. Salvestatud möödunud aasta aprillikuus, Soomaa rahvuspargi servaalal.
 
Hoolimata soost ja vanusest „tähistavad“ suguküpsed pruunkarud oma territooriumit peamiselt turja, selga ning kaela piirkonda vastu neile meelepäraseid puid nühkides. Nii jäetakse teistele liigikaaslastele lõhnamärgisena teade oma kohalolulust. Taolised „karumärgised“ asuvad põhiliselt loomaradade läheduses, seda põhjusel, et ka karud nagu paljud teisedki liigid, armastavad just ettetallatud radu mööda liikuda.
 
Karu territooriumimärgis männikorbal
 
Karude visiitkaardid sisaldavad tihtilugu ka küüne- ning hambajälgi. Viimaseid jätavad eriti just isakarud innaajal mais ja juuni esimeses pooles. Puu on teinekord niivõrd kõvasti kannatada saanud, et kipub peale hoolikamat „kahjustamist“ kuivama. Seejärel valitakse lähedusest mõni uus ja korralik elus puu. Okaspuudele jääb tänu vaigule sellise tegevuse tulemusena tihtilugu hoolikamal vaatlusel üsna palju kasukakarvu.
 
Karu jälg


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu