Alutaguse metsakaamera uudised

Uudised Alutaguse looduskaamerast, kuhu oodatakse karusid.

-
Video salvestas Aita, LK foorumist
 
 
Pruunkarul on vaatlusplats usutavalt viimane „koht“ oma öisest ringkäigust, mis enne päevaund oli vaja kindlasti üle vaadata. Päev põõnatakse rahulikult kusagil päikesepaistel – kuidagi on ju vaja D-vitamiini manustada, pikalt vilult püsinud  ilmad pole lasknud C-vitamiine vohama – veidike veel metsaelanikud ja suur kevad oma rikkalike loodusandidega on käes.
 
vaata
-
Video salvestas Alex, LK foorumist
 
 
Pruunkaru      Ursus arctos
 
Täna tegi pruunkaru nooremat sorti isend oma tuuri vaatlusplatsil päeval – poole nelja ajal.
vaata
-
Veebikaamera pildi salvestas Dima, LK foorumist
 
 
Pruunkaru     Ursus arctos
 
Õhtune külaline. Taliuinaku järgi otsivad pruunkarud sipelgapesasid ja lammutavad neid päris usinasti. Metsast võib leida ka korjuseid ning selline „laagerdunud“ suupoolis paneb sooled tööle, neli-viis kuud on peetud paastu. Taimset toitu otsitakse hetkel juurte ja mugulate näol ning eelmise aasta jõhvikad on veel päris maitsvad.
vaata
-
 
Ülekande võimaldavad: ElisaTelevõrgu AS ja EENet

 

...
vaata
-
Pildistas Ahto Täpsi
 
Viimase tänaöise külalise jäljelaius oli viisteist sentimeetrit
 
Meie pruunkarudel hakkab sügisene "paast" enne taliuinakusse jäämist, vaatlusplatsilt ei leia enam viljajäätmeid ja õunu - igasugused ahvatlused peab ära jätma, et looduses kõik asjakohaselt toimida saaks.
 
Päikesevalgust on napilt ja akude toitesüsteem töötas tänu "kuldsele sügisele".
 
Metsloomade ja vaatlusplatsi eest kandsid...
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Karukaamera aastaring hakkab ümber saama.
 
„Otid“ peavad oma toiduratsiooni piirama hakkama ja seda päris mitu nädalat enne taliuinakusse heitmist. Soolikad peavad enne „põhku pugemist“  päris tühjaks saama. Järgmine kempsutuur tehakse alles varakevadel…
vaata
-
Veebikaamera pilt: Dima, LK foorumist
 
 
Kes Alutaguse kaamera avab see ka kährikuid näeb. Välja ilmutakse juba pealelõunal ja tegutsetakse pea varavalgeni välja. Vahel peab veidi taanduma, kui karu oma ringkäigul läbi peaks astuma. Aga selgi ajal kilatakse lähikonnas, et „otti“ häirida.
 
Vaatlusplatsi ümbruses tegutseb arvatavalt neliteist isendit ehk siis kaks kährikupaari koos oma kevadiste järglastega ja „jämedaks“ on nad endid nuumanud. Suuremad kaaluvad kümme kilo vä...
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Territooriumi „omanik“ näitab kõigiti, et tema valitseb siin. Sügise algusest on rebastel oma territoorium, kus teisi ei sallita. Oma maaala tähistatakse ekskrementidega ja seda nähtavatel kohtadel - kändudel, puutüvedel, kividel.... Sissetunge harrastatakse ikka ja taanduja on enamalt jaolt sissetungija, aga vahel võib ka „naginaks“ minna. Augustis nägime sageli kahte noorlooma seltsis tegutsemas.
 
Seltsima hakatakse uuesti veebruaris, innaaja saabudes.
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Kaljukotkas       Aquila chrysaetos
 
Maakotkas on mõned korrad hooaja jooksul meie kaamera eest läbi käinud, lennult olukorda vaadelnud kindlasti sagedamini ja seda juba aastaid – seega vana tuttav.
 
Teiste loomade käitumist on pä...
vaata
-
Video salvestas Pinkeluza, LK foorumist
 
 
Vaatlusplatsil käib tõsine toimetamine, hommikul oli metsas kaheksa kraadi külma. Rasvavarud peavad vastu talve naha alla saama kõik. Platsil käivad nii rebane sest nemad liiguvadki „oma“ territooriumil üksinda, kährikute kamp, metssead, aga karu on mõttekam kõigil peljata. Jahimeeste jutu järgi on tänavu loomad väga heas toitumuses.
 
Oktoobri lõpul jäävad pruunkarud paiksemateks ehk sellele alale, kus taliuinakut veeta. Sööma peab, võimalikult rammusalt, et rasvavarusid kevadeni jaguks....
vaata

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu