Kalakotkakaamerate uudised

warning: Creating default object from empty value in /srv/n1/w/w1785/hacuju/html/modules/i18n/i18ntaxonomy/i18ntaxonomy.pages.inc on line 34.

Kalakotkapaari Pireti ja Madise pesitsuse kokkuvõte 2014

 
Tekst: Bea (LK foorum) ja Urmas Sellis
 
Üks päev peale veebikamera (kalakotkas) ülekande algust, 6. aprillil ilmus pesale ka omanik, kalakotkas Madis. Järgnevate päevade jooksul käis Madis aeg-ajalt pesal ja kohendas seda uue materjaliga. Käis veel kaks võõrast kalakotkast, aga nemad kauaks ei jäänud. Kõik aga ootasid Pireti saabumist. Kauaoodatud päev jõudis kätte 15. aprillil, kui Piretit nähti pesal.
 
 
Pilt Kukelke, LK foorum
 
Tänavu oli Piret rändelt tagasi varem kui kunagi varem (2012 naases ta 26. aprillil ja 2013 pisut varem, 22. aprillil). Varem me teda ei tundnud. Loomulikult lootsid kõik, et edukas pesitsemine algab, aga tegelikult jäi pesa tühjaks, just nagu aasta varem. Pesitsushooaja jooksul käis Madis vaid üksikutel kordadel pesa vaatamas ja veel harvem nähti Piretit. Pesas käisid ka võõrad kalakotkad uudistamas. Mitmed sündmused jäid ka nägemata, sest kaamera ei toiminud just laitmatult. Lõpuks sai meile selgeks, et Piretil-Madisel on teine pesa umbes 2km eemal ja ilma kaamerata mõistagi. Uut pesa õnnestus kaugelt näha ja samuti sellel hauduvat vanalindu. Siis ei tahtnud neid segada. Pesa külastasime uuesti 23. juulil, aga selleks ajaks oli pesa kõrge kuuse ladvas  viltu vajunud osaliselt varisenud ja kaks poega alla kukkunud ning hukkunud.
 
Viltuvajunud kalakotkapesa kõrge kuuse ladvas. Foto Urmas Sellis
 
Vanalinde siis pesa juures ei kohanud, mistõttu ei saa päris kindlalt väita, et see oli Pireti-Madise pesa, aga tõenäoliselt see ta oli.
Madist nähti tõenäoliselt samas kalakasvatuses, kus me saime kätte kalakotkas Tiiu, kelle rännet on võimalik jälgida. On ka mõned pildid, mille paneme peagi välja vaatamiseks foorumis. Igaüks kes soovib, saab siis ise võrrelda neid olemasolevate Madise piltidega foorumi postitustes või EENeti serveris.
Piret lendab ikka veel rikkis saatjaga, sest meil pole olnud võimalust teda püüda.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu