Kalakotkakaamerate uudised

Uued kalakotkad tegutsevad pesadel

Kirjutas ja kaamerapildid lisas Urmas Sellis, www.kotkaklubi.ee


Pretendente J3 partneriks on kaks - teine emaslind istub taamal kuivanud kuusel, aga hiljem ta taandas enda

Mõlemas jälgitavas kalakotkapessa on asunud vähemalt esialgu uued ja tõenäoliselt noored linnud. Mõlemas pesas on üks paarilistest rõngastega, mille tõttu teame nende vanust ja päritolu.


Ilmari ja Irma pesas  on alates 14. aprillist isaslind rõngastega, kaamera kaudu on loetav must plastikrõngas valge koodiga J3. See tähendab, et konkreetne isend on koorunud 2011. aastal Alam-Pedja Looduskaitsealal ja rõngastatud JoosepTuvi poolt ühena kolmest pesapojast. J3 sünnikoht asub ca 16 km kaugusel praegusest pesast.
 
Pesas käis 17. aprillil ühe alumiiniumrõngaga emaslind, mida kaamera kaudu lugeda ei saanud. Peale teise emaslinnu saabumist 19. aprillil, nimetatu pesale enamei ilmunud. Teisel emaslinnul rõngaid ei ole, aga sulgimise järgi võib oletada tema suhteliselt noort iga (näiteks 2012 sündinud). Seega pole need kalakotkad varem pesitsenud ja saame näha, kuidas käituvad vanad pesaomanikud, kui rändelt saabutakse.


Uued asukad Pireti-Madise pesal

Pireti ja Madise kaamerapesas on alates 20. aprillist toimetanud ilma rõngasteta isaslind ning talle ilmus paariline alles 23. aprillil. Siin on emaslinnul rõngad jalas. Kood 29 näitab, et see lind on koorunud 2012. aastal ja 70 km põhja pool, Emajõe-Suursoo põhjaosas. Rõngastas seal jälle Joosep ning pesas oli samuti kolm poega.

 
Mõlemad veebikaamerad leiad: LINK


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Pildipanga nädal

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu