EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

Hunt Alutaguse karukaameras

 
Kirjutas Bert Rähniwww.360.ee
 
Alustuseks - miks Alutaguse veebikaamera ei tööta?
 
Nälkjas ronis päikesepaneelide kontrollerisse, tekitades toitesüsteemi lühise ja sellise teguviisiga pidi ise nälkjaeluga hüvasti jätma. Uue kontrolleri saame arvatavalt lähipäevil ning kogu süsteemi uuesti tööle.
 
Mõned päevad tagasi nähti aga Alutaguse karukaamerast hunti. Hundi külastuse salvestas videos Pinkeluza LK Foorumist.
 
 
Ka maikuuss nähti kaamerast mitmel õhtul järjest kiiresti läbi vilksamas ühte suure koera moodi looma, kes liikus pildi salvestamiseks liiga nobedasti. Lisaks sellele oleme leidnud mitmel korral vaatlusplatsist umbes 5 km kaugusel suurte koerlaste, väga suure tõenäosusega hundi jälgi. Ühes kohas oli poril näha vähemalt kolme erineva isendi jäljed. Need märgid lubavad loota, et Alutaguse karukaamera lähedusse on tekkinud huntide pesakond.
 
Kuid midagi kindlalt väita on veel vara. Selgust peaks tooma sügis. Suve lõpus kui kutsikad juba suuremad võib väga hea õnne korral kuulda susihakatiste häälitsusi. Suure võsavillemi ulgumist on meie blogi ja Looduskalendri lugejad juba kuulnud, aga kutsikate pigem kiunumist meenutav kutse võib alguses segadusse ajada. Kui Alutaguse kaamerast peaks kostuma midagi sellist, nagu õnnestus lindistada ühel vaiksel oktoobriööl Raplamaal Linnuraba ääres, siis on hundipere olemasolu kindel:
 
 
Mustikad ja murakad on valmis ning karude külaskäigud kaamera vaatevälja ongi juba harvemaks jäänud. Tõenäoliselt saame kaamerast rohkem karusid näha jälle augusti lõpu poole, siis kui nad ilmuvad metsasügavustest välja, et mahajäetud õunapuuaedu, viljapõlde ja metssigade söödaplatse takseerida.
 
Kui soovid talveks valmistuvaid karusid, ja miks mitte väga hea õnne korral, ka ringi luusivaid hunte oma silmaga näha, siis selleks avaneb võimalus Alutaguse vaatlusonnis: