Hirvekaamera öise valgustusega võib juba rahule jääda

Veebikaamera pildi salvestas Bea, LK foorumist
 
 

Nädalavahetuse eelselt käis Omar, Hatcam´ist, kellelt sai hangitud nii kaamera, kui silmale nähtamatu valgustus kogu süsteemi reguleerimas ja pilt sai oluliselt paremaks – kogemuse puudus annab vahel tunda ja ega kusagilt hääd nõugi pole võtta. Kõik tuleb „omal nahal“ läbi katsetada, vead kaardistada ja vajadusel uuesti installeerida või koguni seadmeid vahetada.
 
Vaatlusplatsi on juba külastanud nii  kaheksaharuliste, kui kolmeharuliste sarvedega hirvepull ning üks hirvelehm. Meile möödunud talvest tuttav hirv „Huubert“, kes sai oma nime jahimeeste pühaku, Hubertuse järgi. Möödunud talvel kandis uhke pull neljateistharulisi sarvi – tänavu näeme vasakul harul seitset ning paremal sarvel kaheksat haru.
 
 
Pildi salvestas Konny, LK foorumist
 
Veebikaamera külastajad on viimasel ajal näinud nii mägra toimetamisi, kelle „linnak“ on vähem, kui poole kilomeetri kaugusel, aga kes vahepealsest külmast ilmast hoolimata edasi tegutseva – oi nad on endid suisa „laiaks söönud“. Paari emist koos kesikute ja põrsastega. Üksik päris suur kult. Päevasel ajal õunamaiast rebasenoorukit, kes vaatlusplatsi oma territooriumiks peab – hilistalvise pulmaajani rebased oma märgistatud alal suguvendi ei salli. Alloleval pildilt näeme kuidas talvekarv kasvab esmalt tagajalgadele ja sabale….
 
Veebikaamera pildi salvestas IceAge, LK foorumist


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)