Punahirvejuttu

Pildi napsas IceAge, LK foorumist
 
Hirvepaar veebikaamera ees
 
Punahirv        Cervus elaphus
 
Õhtu ja ööaegadel ja koidu eel on kuulda veebikaamerast hirvepullide mörinaid ning möiratusi. On alanud punahirvede jooksuaeg.
 
Päris suured loomad: täiskasvanud hirvepullid kaaluvad keskmiselt paarsada kilo, aga emasloomad umbes seitsekümmend viis kilo vähem – päris suur erinevus. Kui emaslooma õlakõrgus on meeter kahekümne ringis, siis pulli õlakõrgus on viisteist sentimeetrit kõrgem.
 
Meie saartele on punahirved introdutseeritud, nende arvukuseks hinnatakse seal kaks ja pool tuhat isendit, aga mandrile on nad levinud meile ka Lätist ja arvukuseks umbes kolmveerand tuhat punahirve.
 
Punahirved elutsevad metsades, kus tihe alustaimestiga, aga samuti okasmetsades, kus raiesmikke, mis pakuvad neile rikkalikku toidulauda.
 
Suvised pullikarjad on lagunenud. Täiskasvanud isendid selgitavad välja endi hulgast tugevamaid, sellega kaasneb vokalisatsioon ning võrdse hääletugevuse korral võib tekkida konkurentide vaheline jõukatsumine, mis võib vahel ka mõlema pulli vigastustega lõppeda. Polügaamse liigina koguvad tugevad isasloomad endile „haaremi“ ,kus üle kolme lehma ning võimalusel kümmekond või veelgi enam. Täiskasvanud suurtele ja uhkete sarvedega isasloomadele on jooksuaeg füüsiliselt päris kurnav sest pole mahti süüa, konkurendid himustavad haaremipidaja kohta omale ning „haarem“ omakorda tahab sissetungijate eest kaitset.
 
Muidugi oleks kõike seda huvitav veebikaamera vahendusel näha.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)