EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

VIDEO: kodukakk vaatlusplatsil

Video salvestas Fleur, LK foorumist
Foto Arne Ader
 
 
Kodukakk        Strix aluco
 
Kui me oleme harjunud mandril meie kõige tuntuma kodukakuga kohtuma kultuurmaastikus, siis Saaremaal võime neid näha metsamaastikus aastaringselt.
 
Hirvekaamera püsivaatajad kuulevad kodukaku huikeid suht sagedasti, aga kaamera ette jõuab tegelane loomulikult harvem. Toitmiskoha ümbrusesse on hiired endid vastu talve  elutsema sättinud, neid käib reinuvadergi passimas.
 
Päevase aja veedavad kodukakud varjunult mõnes puuvõras või ka kuusehekis, kus surutakse ennast küljega vastu puutüve jäädes nõnda peaaegu märkamatuteks. Meil elutsevatel kodukakkudel esineb kahte sulestikuvärvust nii hallikat, kui punakaspruun, aga ka nende omavahelisi ristandeid. Kehapikkust veidi alla neljakümne sentimeetri, kaalu poole kilo ringis, aga tiibade siruulatus jääb alla meetri. Nokk kollane ja küünised kollakasmustad. Altpoolt heledamana paistev saba moodustab umbes kolmandiku keha pikkusest.
 
Kodukakk ilmub välja vaiksele söödaplatsile, et segamatult pisinärilisi küttida. Nagu näha võime, peab kakk lahkuma ilma kõhutäieta…
 
Kodukakk