Korallnarmiku kaamera uudised

Viitina Loodushariduskeskus koostöös Looduskalender.ee-ga jälgib Rõuge Seenepäevade raames korallnarmiku viljakeha arengut. Korallnarmiku kaamera ülespanekut ja Rõuge seenenädalat toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Rõuge seenepäevad pildis 5

 
Urmas Tartes
 
Seenenädal on jõudnud kulminatsiooni. Meisterkokk Angelica võttis ette suure korvitäie kitsemampleid ja hakkas nendest välja võluma üha uusi roogi. Suppidest seenesoustini. Soust oli küll selline, et isegi mõõduka eelavamusega seeneroogadesse suhtuja võttis teisegi taldrikutäie. Ja Airi seentega värvitud lõngadest ja kudumitest õhkus korraga nii metsarahu kui kodusoojust. Aga mets ongi vist üks mõnus kodu.
 

Kitsemamplid.

Nädal aega on seenetargad metsas seeni nautinud, neid näitusele toonud ja huvilistele õpetanud. Tundub, et seenemaailm on samuti seda tunnustamas. Kuis muidu oskasid peaaegu Viitina loodushariduskeskuse aknal all kasvada kümned ja kümned püramiid-soomussirmikud! Isegi palju kogenud seenetargad nägid sellist pilti esimest korda.
 

Püramiid-soomussirmik.
 

Püramiid-soomussirmiku eoslehed.

Pühapäeval oli viimane võimalus osa saada Rõuge seenenädala tegevustest. Aga seenemetsa on oodatud kõik huvilised ka omal käel. Siin puhkab hing ja saab alati jõudu uuteks ettevõtmiseks.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)