Comienza la cámara de peces

 
Facilitan la transmisión WifinetEENet
Traducción: Adolfo

 

 
 
Striim mobiilsetele seadmetele: iPhone, iPadAndroid, VLC
Neile kel hea arvuti ja kiire internetiühendus: full HD
 
Nelja aasta tagune mõttevälgatus veealusest kaamerapildist on viimase veerandaasta tegevusena vilja kandnud. Lõhelistel on aasta „tähtsamad tegemised“ ja usume, et saame nende ja neid ümbritsevaid tegevusi jagada ka huvilistele.
 
Esmakordselt kasutame veebikaamera asemel videokaamerat, GoPro-d soovitas kasutada Ivar Taim, GoPro kaamera laenutasime GPS Eesti OÜ-lt, www.prokaamera.ee (katsetuste käigus õnnestus meil ka üks kaamera ka ära uputada – neil ikka juhtub kes katsetavad).
 
Videostriimi kodeeriva arvuti pani kukku Urmas Lett, Eenetist www.eenet.ee, tehnikat katsetasid ja üritasid tervikuks vormida ITrotid, www.itrotid.ee ehk Tiit Lepik, levi „otsad“ sidus kohapeal kokku Ivo Kivinurk.
 
Ehitasime ja katsetasime mitut veealust boksi, nende komplekteerimisel pani käed ja mõttejõu külge Endel Grensmann,  www.aerofoto.ee. Akvaariumi ehitusel aitas Akvaariumi Stuudio, www.akvaarium.ee.
 
Suureks abiks olid Põlula Kalakasvatuse spetsialistid Kunnar, Ivar, Ene ja Heino. Ilma nende vaatluste ja tähelepanekuteta oleks oluliselt keerulisem olnud.
 
Valgustuse komplekteerimisel oli meile oma kogemuste ja teadmistega toeks Rein Maran, www.gaviafilm.eePaigaldamisel nõustas allveefotograaf Kaido Haagen, www.kaidohaagen.com
 
Hea nõu või asjakohaste arutlustega olid kaasas filmimehed Tõnu Talpsep, Riho Västrik ja hulk huvilisi. Kõik osalised on tänu väärt.
 
Loomulikult on võimalik veealust maailma looduslikes tingimustes veel paremini kajastada. Oleme nüüd sinna poole teel.
 
Kaamerasündmusi kajastab kindlasti LK foorum.
 
Looduskalender hoiab toimuval „silma peal“ ja tutvustab nende elukorraldust, keda kaamera ees näha võime.
 


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Artículos más antiguos