Uued kaamerad
VIDEO: Talilinnukaamera - rohevint
Video salvestas Nuri, LK foorumist
Fotod Arne Ader
Talvehommiku linnurohkuse juures märkame rohevindi isaslinnule omast käitumist toidulaual
Rohevint Cardulis chloris
Hommikusel ajal saabuvad rohevindid toidumajasse „aega veetma“. Päevalilleseemnetega maiustatakse kohapeal, neid rahulikult noka vahel keerutades, et koortest puhastada - rohevintide tugev nokk on selleks „justkui loodud“. „Pekil“ või rasvapallidel ei näe me rohevinte kunagi.
Käitumine on suuremas lindude seltskonnas veidi riiakas, aga liigikaaslastest emaslindudesse suhtutakse lugupidavalt - „daamidel“ on alati eesõigus, seda ka toidumaja järjekorras.
Põldvarblaste hääleka kamba saabudes rohevintide riiakus „taltub“, oodatakse rahulikult põõsal oma järjekorra saabumist, et kiiresti seeme napsata, samuti kui tihased toimivad.
Rohevint
Rohevintide juures hakkab esmalt silma erkkollane tiivatriip ja isaslindude kirkam „papakoilik“ sulestik. Emaslindude sulestik näib tuhmim, pruunide vöötidega ning liigitunnus tiivatriibul on kitsam. Pööra tähelepanu rohevintide sabakujule – isaslindude sabaservadel näeme kollaseid vööte, mis emas- ja noorlindudel vaid aimatavad. Silmaiiris tumepruun, jämeda noka tipp veidi tumedam, aga paistab nii roosat kui kollakat värvitooni, jaladki roosad. Võrdle tunnuseid Arne fotodel.
Põldvarblastele suuruses alla ei jääda, pigem krööm suuremad: pikkust viisteist sentimeetrit, kaalu kolmekümne grammi ringis.
Talvel liiguvad rohevindid ringi salkades, kui kamp on suur, siis ülbitsetakse nii toidumajas, kui maapinnal teiste värvuliste kallal… Talvist arvukust võiks hinnata paarisajale tuhandele.
Rohevintide vaatlused: LINK
Rohevint