EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

Viukaamerad

 
Tekst: Urmas Sellis (aasta lind 2015 meeskonna liige)
 
Viu on tänavu Eestis aasta lind. Seepärast on neist enam kuulda-näha ja ei saa me mööda ka viukaameratest. Kaks pesakaamerat on paigaldatud hiireviu pesadele, need asuvad Tartumaal ja on peaaegu naabrid.
 
 
Ülekande võimaldavad Kernel ja EENet.

Hiireviu pesakaamera 1

Kliki pildil otseülekande vaatamiseks.
Striim mobiilsetel seadmetel: iPhone, iPadAndroid, VLC


 

Hiireviu pesakaamera 2

 

 
Striim mobiilsetel seadmetel:iPhone, iPadAndroid, VLC
 
Aasta lindu valib  Eesti Ornitoloogiaühing. Viu on järjekorras 21. Hiireviu kaamerad paigaldati pesade juurde märtsi alguses. Paigaldamine toimus Kotkaklubi juhendamisel. Kasutati kaht erinevat tüüpi kaameraid. Hiireviu esimese kaamera puhul on pesa juures AXIS F41 kaameramoodul ning hiireviu2 puhul varem pesade juures kasutatud Mobotix M22 kaamera. Mõlemad on tarnitud Beta Group OÜ poolt ja sama firma poolt on spetsiaalselt ehitatud mikrofon, mis sobiks AXIS kaamerale ja Beta Group osales ka süsteemi paigaldusel. Mobotixi kaameral on sisene integreeritud mikrofon. Spetsiaalne tänu abi eest hiireviu2 süsteemi ülesseadmisel kuulub Ain Nurmlale ja Urmas Letile.

Ülekanne pesade juurest toimub WiFi linkide kaudu, mille seadmed pärinevad meie kaameraprojektide  kauaaegselt abiliselt Kernel AS. Andmesideks kasutame Kerneli võrku, mille kaudu jõuab kaamerapilt EENeti serverisse. EENeti serveris toimub videovoo jaotamine sünkroonselt tuhandetele kasutajatele.
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=rV80y_o1jV0]
Varahommikune pesakorrastus esimeses viupesas (salvestas Fleur foorumist).
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=Wfm5iY3iGBY"]
Natuke hiljem teises viupesas (salvestas Fleur foorumist).
 
Lisateavet toimuva kohta saab aasta linnu kodulehelt, looduskalendri uudistest ja foorumist, kus vaatlejad üle maailma postitavad oma vaatluste tulemusi.  Viukaamera paigaldamise aegset intervjuud Kuku Raadio Ilmaparandaja saatele kuuleb siit.
 
Teostajad:
 
http://www.eenet.ee/EENet/assets/images/EENeti_logod/EENet_logo_kirjaga-186x94.png
 
 


Aasta linnu projekti toetab
 
http://www.looduskalender.ee/logos/kik_v.gif
 
Viukaamera uudised: