EST EN DE ES RU  FORUM

       

Uued kaamerad

Uued kaamerad

 

Talilinnukaamera külalised - rasvatihane

Fotod: Arne Ader
 
 
 
Rasvatihane      Parus major
 
Alustame kõigile tuntud Rasva-Antsust.
Rasvatihaste talviseks arvukuseks hinnatakse üle poole miljoni linnu ja pehmematel aastatel võib neid palju rohkem talvituma jääda. Talilindude loenduse ajal saame esimese veidi täpsema ülevaate.
 
Rasvatihaste kaaluks on kuni paarkümmend grammi nii saame kergemini võrrelda neid teiste kaamerast nähtavatega lindudega.
 
Hommikuhämaruses on esimeseks toidumaja külaliseks mõni vanem isaslind, kes läheduses ööbinud. Vahel on varahommikust tegutsemist pimedas vaid kuulda.
 
Rasvatihased on väga sarnased, kas neil saab vahet teha?
 
Täiskasvanud isaslindude saab eristada musta ning laiema kõhualuse triibu järgi ning käitumine söögimajas on domineerivam. Emaslindudel ning veel välja kujunemata sulestikuga noorlindude kõhualune triip on tüki maad kitsam ja ebaühtlasem, aga absoluutset reeglit sellest kujundada ei maksaks.
 
Talvel ei saa väikese nokaga rasvatehased metsas hästi hakkama, nõnda koondutakse linnadesse ja asulatesse. Ööbimiseks leiab linnas kasvõi rõdunurga, ahjuküttega külades puuriida, tuhat kohta kuhu varjuda ning oledki toidule lähemal. Vähetähtis pole ka see, et talvel on linnades mõni kraad soojem.