Kakukaamera alustab

Postitas Looduskalender - E, 07.03.2016 - 23.16
Autorid

Sissejuhatuse koostas Renno Nellis
Ülekande võimaldavad Televõrk ja EENet

Sisu

Kui brauser ei toeta Flashi, kliki allolevatel mobiilsete seadmete linkidel.

otsestriim | uudised | foorum

 

Striim mobiilsetel seadmetel:
Windows 10 Mobile, Phone, iPadAndroid, VLC

 

Kodukakk oli Eesti Ornitoloogiaühingu poolt valitud aasta linnuks 2009. aastal. Sellest ajast alates on jälgitud ühe Läänemaal pesitseva kodukakupaari – Klausi ja Klaara – pesitsemist. Me ei ole küll veendunud, kas enam on tegemist sama Klausi ja Klaaraga, sest välitunnuste alusel ei ole võimalik erinevate aastate linde eristada. Kodukakkude keskmine eluiga on viis aastat, kuid kõige vanem looduses elanud kakk elas kaheksateist aasta vanuseks.

Varasematel aastatel on veebikaamera kodukakud pesitsemist alustanud – munenud esimese muna – kõige varem 1. märtsil (2009) ja kõige hiljem 6. aprillil (2010). Mullu, 2015. aastal munesid nad esimese muna 4. märtsil. Loodame, et meie kodukakud pesitsevad ka tänavul!

Sel aastal külastasid kodukakud pesapakku sageli juba veebruaris ja emaslind on alates 6.märtsist päevasel ajal pesapakku ööbima jäänud. Varasematel aastatel on emaslind pesas ööbinud nädalapäevad enne munemise algust, nii et on lootust.

Klaara ja Klaus pesitsevad pesapakus, mis on tehtud samast loodusliku õõnsusega puust, kus nad enne puu tormis murdumist pesitsesid. Keskkonnaameti ja RMK töötajad meisterdasid murdunud puust  Klausile ja Klaarale uue pesapaku, mis paigaldati vana pesapuu lähedusse. Pesapaku katuse all on väike Mobotix´i infrapunakaamera ja infrapunavalgusti, mis võimaldab näha must-valget pilti ka pimedal ajal.

Kaamerastriim jõuab Läänemaalt Tartusse EENeti serverisse Televõrgu ühenduse abil. Lisateavet toimuva kohta saab looduskalendri uudistest ja foorumist, kus vaatlejad üle maailma postitavad oma vaatluste tulemusi.

Kakukaamera 2016

Klaara ja uudistaja. Pildi napsas Fleur LK foorumist

 

Ettevõtmist toetavad:

 

  EENet
 
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.