RMK interaktiivne metsaviktoriin koolidele stardib juba 15. korda

Submitted by Looduskalender on Wed, 06.04.2016 - 12:12
Autorid

RMK annab teada

Foto Arne Ader

Paiselehed

Paiselehed

Body

 

Alates tänasest ootab RMK eri vanuses kooliõpilasi osalema interaktiivses metsaviktoriinis, mille käigus selgitatakse välja tänavused parimate loodusteadmistega klassid. Ühtlasi saavad koolid end kirja panna kevadistesse loodusõppeprogrammidesse, RMK looduskeskustes üle Eesti.

RMK Oandu looduskeskuse juhi Tiina Neljandiku sõnul aitavad metsaviktoriini küsimused loodust ja inimese suhteid loodusega vaadelda mitme kandi pealt. „Viieteistkümnendat korda toimuv viktoriin hoiab seniseid traditsioone, aga lisab ka uusi teemasid ja seoseid õppeainete vahel. Õpitakse lähemalt tundma aasta looma ja lindu, aasta mulda ja orhideed ning esmakordselt tehakse tutvust aasta liblikaga,“ kirjeldas Tiina Neljandik, kelle sõnul on metsaviktoriini küsimustel tihti rohkem kui üks vastus, kuna looduses ongi asjadel enamasti mitu tahku ja lähenemisnurka.

Metsaviktoriin aitab kaasa õpioskuste arendamisele: küsimustest ja juhenditest leiab infot ning viiteid sellele, millistelt internetilehekülgedelt vastuseid otsida. Tiina Neljandiku sõnul on vastamisel igasuguste abimaterjalide kasutamine ja koostöö, nagu grupitööd, küsimuste jagamine ja vastusevariantide ühine arutelu klassis soovitatav.

Eelmisel aastal panid oma loodusteadmised metsaviktoriinis proovile 9495 noort 192 koolist.

Viktoriiniküsimustega saab tutvuda ja oma klass kirja panna aadressil: LINK

Metsaviktoriin ootab osalejaid 6.-27. aprillini ja tulemused kuulutatakse välja 4. mail viktoriini koduleheküljel. Ka tänavu on vastamiseks välja pandud kaks küsimustekomplekti: 1.-4. klassile ja 5.-12. klassile.

Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Selleks saab iga õpilane oma parooli, millega on võimalik viktoriinikeskkonda korduvalt siseneda, vahepeal oma vastuseid salvestada ja siis järgmisele ülesandele lahendust otsida.

Parimatele klassidele ja nende juhendajatele on välja pandud auhinnad. Et internetikeskkonnas häid tulemusi saavutanud klassid saaksid õpitut metsas täiendada, on RMK suurendanud auhinnaprogrammide arvu, mille juurde kuulub ka sõidukompensatsioon.  

Viiendat aastat on avatud venekeelne viktoriinikeskkond, et aidata ka vene koolidel kodumaa loodust paremini tundma õppida. Vene koolide õpetajad saavad oma õpilasi registreerida aadressil: LINK

5. aprillist algas RMK traditsiooniline loodusõppeprogrammide kampaania 14 looduskeskuses. Vali programm ja registreeri oma klass aadressil: LINK  

Lisateave:

Tiina Neljandik, RMK Oandu Looduskeskuse juht

metsaviktoriin@rmk.ee

509 9397 

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.