Võta osa öölaulikute ja haudelinnustiku loendusest

Autorid

Ornitoloogiaühing tuletab meelde

Foto Arne Ader

Rukkirääk

Rukkirääk ( www.loodusemees.ee )

Body

Öölaulikute loendamisest saavad osa võtta kõik linnuhuvilised, kes tunnevad hääle järgi ära rukkiräägu, põldvuti, täpikhuigu, ööbiku, öösorri, ritsiklinnud ja roolinnud.

Öölaulikute loendus koosneb kolmest perioodist, teine periood lõpeb homme, 12. juunil ja kolmas periood kestab 13.–24. juunini.

Loendusperioodil tuleb teha üks loenduskäik. Loendamiseks sobib igasugune maastik, ka näiteks mets. Raja pikkus võiks olla 10 km. Loendusankeedile tuleb kirja panna vaatluskoht ja -aeg, raja pikkus, ilmaandmed, kuuldud liigid ja isendite arv.

Ankeet tuleb pärast viimast loendusperioodi saata koordinaatorile Jaanus Eltsile aadressil: jaanus.elts@eoy.ee

Täpsemad juhised ja ankeedi leiate: www.eoy.ee/ET/13/15/oolaulikute-loendus/.

Haudelinnustiku punktloendusel on osalema oodatud huvilised, kes tunnevad laulu, välimuse ja häälitsuste järgi ära meie tavalisemad linnuliigid. Lisaks senistele loendajatele on oodatud nii uued loendajad kui ka loendusrajad. Vaatleja peab tundma Eesti tavalisemaid linde välimuse, laulu ja häälitsuste järgi.

Loendusperioodil 25. maist kuni 15. juunini tuleb teha enda valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti.

Loendust tuleb teha ilusa ilmaga varahommikul alates päikesetõusust ning loenduspunktides tuleb viie minuti jooksul kirja panna kõik kuuldud ja nähtud liigid.

Samal rajal tuleb loendusi teha igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad usaldusväärsemad tulemused.

Täpsemad juhised ja ankeedi leiate: www.eoy.ee/ET/13/14/punktloendus/

Kõikidel uutel huvilistel palume enne loenduste tegema hakkamist võtta ühendust koordinaatori Renno Nellisega aadressil:

renno.nellis@gmail.com

Eesti Ornitoloogiaühing
www.eoy.ee

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.