Virtuaalmuuseum ja õpilastele mõeldud töölehed

Autorid

Eesti Loodusmuuseum annab teada, www.loodusmuuseum.ee

Image
Body

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalsete näitusesaalide juurde on valminud temaatilised õppekava põhised virtuaalsed töölehed. Töölehed on loodud erinevatele vanuseastmetele 3.-12. klassini ja pakuvad mitmesuguseid ülesandetüüpe, toetamaks distantsõppe läbiviimist koolides.

Töölehti saab täita veebis, kasutades arvutit või nutitelefoni, vajalik on vaid internetiühendus. Ülesannete täitmise ajal saab igaüks oma töö edenemist ka ise jälgida. Iga töölehe täitja näeb oma tulemusi peale vastuste saatmist (submit), tulemuste jagamiseks õpetajaga soovitame teha tulemustest kuvatõmmised (screenshotid). Kindlasti soovitame enne töölehtede täitma asumist tutvuda ka virtuaalsete töölehtede juhendiga!

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalseid töölehti on kokku 7:

Selgroogsete loomadega tutvumisel ja virtuaalnäituse “Eesti metsad ja niidud” avastamisel on töölehe lahendajale abiks ja kaaslaseks Emil. Üheskoos ülesandeid lahendades saavad selgeks nii selgroogsete loomade klassid kui ka näiteks rästiku toidulaud. 

"Elu areng Maal" on justkui ajarännak 600 miljoni aasta tagusest ajast tänapäeva. Tööleht tugineb virtuaalnäitusele "Müstiline ürgmeri" ja seletab, kuidas elu Maal on arenenud ning kuidas organismid liikusid veest maismaale.

Tööleht aitab uurida, milline on elu vee all, ning selgeks teha, millised kohastumused aitavad veeloomadel ja -taimedel vesises maailmas hästi hakkama saada. Kui kaua suudab kobras vee all hinge kinni hoida? Aga kuidas saab kala vee all hingata? 

Virtuaalne tööleht “Eesti sood” viib avastama salapäraseid soid, seletades nii seda, millised on erinevad soode tüübid, kui ka seda, miks sood meie jaoks niivõrd olulised on. Tööleht põhineb virtuaalnäitusel “Eesti sood” ja aitab üle korrata ka rabas kasvavad taimed ning uurida ehtsat soomuumiat.

Läänemere töölehe abiga saab paremini tundma õppida meie armast kodumerd. Tööleht aitab avastada virtuaalnäitust "Meri ja jõed" ning selgeks teha nii meres elavad imetajad, Läänemere äärsed riigid kui ka mere ja kõrbetaimede sarnasused.

  • “Isad ja pojad, taimed ja loomad” 7.-9. klassile ja gümnaasiumile - lahendamiseks arvutis  või nutitelefonis

Tööleht aitab tutvuda näitusega “Isad ja pojad” ning keskendub isade hoolele ja selle puudumisele looduses. Lisaks loomariigile saab teada ka isadusest taimeriigis ning soovahetusest loomade-taimede seas.

Virtuaalses töölehes võetakse luubi alla rakutasand ja avaneb silmale muidu nähtamatu maailm, et paremini mõista viljastumist ning pärilikkust. Tööleht on abimeheks tutvumisel virtuaalnäitusega “Isad ja pojad, geneetika”.


Kõiki Eesti Loodusmuuseumi õppematerjale näeb muuseumi kodulehelt.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.