Loodusfestival kutsub loodust avastama

Submitted by Looduskalender on Thu, 10.06.2021 - 12:00
Autorid

Loodusfestival: loodusvaatluste maraton kutsub loodust avastama

Image
Laupäeval, 12. juuni keskpäeval, saab alguse neljas üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Kõigile huvilistele on üle Eesti avatud 30 vaatlusala, kus võib ööpäeva jooksul erinevaid liike määrata. Lisaks asub 22 vaatlusala eramaadel.
Body

Laupäeval, 12. juuni keskpäeval, saab alguse neljas üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Kõigile huvilistele on üle Eesti avatud 30 vaatlusala, kus võib ööpäeva jooksul erinevaid liike määrata. Lisaks asub 22 vaatlusala eramaadel.

Laupäeval ja pühapäeval on mitmel vaatlusalal võimalik osaleda juhendatud retkedel. Juhendajate abil saab tutvuda nii sammalde ja samblikega, lindude, vee-elustiku, taimede, putukatega. Kui ilm lubab, siis toimuvad mõnel pool ka putukate ööpüügid. Vaatlemist juhendavad kogenud loodusetundjad Tallinnas Paljassaarel, Tartus Vanemuise pargis ja Lodjakojas, Maardus, Sagadis, Raplamaal Kuusikul ja Sõtkel, Võrumaal Pähnis. Täpsem programm.

Vaatusmaratonile on oodatud nii kogenud kui algajad loodushuvilised. Alade asukohad ja vajalikud juhendid leiad kodulehelt.

Loodusvaatluste maraton kasutab rahvusvaheliselt tuntud vaatlusformaati BioBlitz, mis näeb ette, et vaatlused toimuvad eelnevalt määratud aladel kindla ajavahemiku jooksul. Vaatlusi saab sisestada otse nutitelefoni või hiljem kodus interneti teel edastada. Kogutud loodusvaatlused jõuavad Elurikkuse andmeportaali, kus need on kõigile avalikult nähtavad. Vaatluste sisestajate vahel loositakse välja auhindu.

Vaatlusmaratoni peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldajad Linnuvaatleja ja mitmed loodusharidust edendavad asutused ja vabatahtlikud üle Eesti. Loodusvaatluste maraton on osa seitsmendat aastat toimuva Loodusfestivali programmist.

2020. aastal tehti vaatlusi 32 alal, ööpäeva jooksul registreeriti üle 4600 loodusvaatluse. Kokku on vabatahtlikud loodushuvilised kolme toimunud maratoniga kogunud üle 11 000 vaatluse.

Loodusfestivali koduleht: loodusfestival.ee

Loodusfestival Facebookis: www.facebook.com/loodusfestival/

Loodusvaatluste maratoni koduleht, alade registreerimine: elurikkus.ee/lvm

Loodusvaatluste maraton Facebookis: www.facebook.com/LoodusvaatlusteMaraton

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.