Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart
Harilik karikseen
Ilm oli jätkuvalt tavapärasest soojem. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur (0...3,5 °C) püsis ühe kuni nelja kraadi võrra normist (1981-2010 keskmine) kõrgemana.
Kõige soojemal päeval (neljapäeval) tõusis maksimaalne õhutemperatuur ligi 9 kraadini, kõige külmemal hommikul (laupäeval) langes temperatuur õhus -3,5 ja maapinna lähedal -6...-7 kraadini. Hommikuti oli muld pinnalt külmunud, veeloigud jääs.
Külmakergitatud taim põllul
Mulla korduv külmumine ja sulamine põhjustas taimedel külmakergitusi.
Kahel hommikul (reedel ja laupäeval) kattis maad öö jooksul sadanud õhukene lumikate.
Muld sulas taliteraviljaorase- ja talirüpsipõldudel nädala lõpuks pinnalt 20-25 cm sügavuseni ja mullas oli alles veel 20-28 cm paksune keltsakiht.
Külavaheteed püsisid libedad ja vesised, ei kandnud raskeid masinaid. Põlluvahelistel pinnasteedel võis sõiduautoga porisse kinni jääda.
Taliviljaorastel olid lehed püsti tõusnud, kuid keltsakiht hoidis mulla jaheda ning taimede kasvu veel märgata ei olnud.
Virgiinia nõiapuu õitseb
Lepad ja sarapuud alustasid õitsemist, sinililleõied jäid metsa all avanemata.
Vahtral hakkab mahlajooks lõppema. Üksikud kased juba annavad natuke mahla, kuid valdavalt kasemahl veel siinkandis ei jookse.
Linnulaulu oli ümbruskonnas korrast rohkem kuulda. Nädala teisel poolel saabusid metsvindid ja punarinnad ning alustasid laulmist. Rästaste laulu on endiselt vähe kuulda – kostub ainult hall- ja musträsta häält.
Pedja jõel võis pühapäeval näha nelja isasõtka mängu ühe emase linnu ees, alevikus pargi lähedal peatus jõel üks kosklapaar. Paisjärve servas lendas jäälind, pargis oli kuulda kaelustuvi häält, suur-kirjurähni ja väike-kirjurähni trummeldamist.
Jätkub hanede ja sookurgede ülelend.
Talvitujatest oli näha siidisabasid ja urvalinde.
Jõgeval, 27.3.2017.