40. NÄDAL 30.9.2019.- 6.10.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

Enviado por Looduskalender el Mar, 08/10/2019 - 09:09
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Imagen
Sookased värvunud lehtedega
Cuerpo

Sookased värvunud lehtedega

Nädala esimene pool oli väga soe, vahelduva pilvisusega ja aegajalt sadas vihma. Nädala sajusummaks kogunes siinkandis 6...7 mm.

Õhutemperatuur püsis esmaspäevast kolmapäevani ööpäevaringselt viiest kraadist kõrgemana ja maksimaalsed termomeetrinäidud tõusid päeviti 12...15 kraadini. Nädala kõige soojema päeva (esmaspäeva) keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati 11,5 kraadi, mis ületas viimase 97 aasta keskmist nelja kraadi võrra.

Lumepilved laupäeva õhtul

Lumepilved laupäeva õhtul

Nädala teisel poolel ilm jahenes. Laupäevaks ja pühapäevaks langes juba ööpäeva keskmine õhutemperatuur 0...1 kraadini. Aegajalt tuli vihma hulka tahkeid sademeid. Öösiti langes minimaalne õhutemperatuur -2...-3 kraadini ja hommikul oli maa tugevas hallas.

Kultuurmustikas hallasel hommikul

Kultuurmustikas hallasel hommikul

Pühapäeva öösel sadas suuri lumeräitsakaid ja hommikul oli veel laiguti lund maas näha, päeval mõõdeti sooja ainult 3...4 kraadi.

Harilik kikkapuu viljadega

Harilik kikkapuu viljadega

Puude lehestik muutus korrast värvikirevamaks ja lehed hakkasid maha langema. Kohati kattusid pargiteed ja murud juba paksu lehekorraga. Aegajalt võis näha väikese tuulehoo mõjul korralikku lehesadu. Osa vahtraid, saarvahtraid ja sookaski jäid nädala lõpuks peaaegu täiesti raagu.

 

Jõgeval 7.10.2019.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.