4. NÄDAL 22.1.2024 - 28.1.2024. Jõgeval ja selle ümbruses

Enviado por Looduskalender el Mar, 30/01/2024 - 10:10
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Imagen
Puude tüvede ümbert oli lumi auku sulanud
Cuerpo

Puude tüvede ümbert oli lumi auku sulanud

Nädal kujunes soojaks. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus -3,4…2,7 kraadi piires, mis on normist (keskmine 1991…2020) 1,6…8,4 kraadi võrra kõrgem.

Esmaspäeva öö oli miinuskraadidega. Hommikupoolikul esines pinnatuisku. Lume paksuseks mõõdeti Jõgeva ilmajaamas esmaspäeva hommikul 27 cm. Päeval tõusis õhutemperatuur plusspoolele, hakkas sadama vihma, mis moodustas külmale aluspinnale jäite. Pargitud autode aknad, puude oksad kattusid jääkihiga, sõidu- ja kõnniteed muutusid väga libedaks.

Teisipäeval ja kolmapäeval püsis õhutemperatuur plusspoolel, sadas vihma. Libedus kruusateedel püsis, soolatatud maanteedel oli liiklusolud paremad. Jäised kõnniteed ja kõrvaltänavad jäid linnas endiselt libedateks. Lume paksus ümbruskonnas kahanes. Teisipäeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur 3,8 °C ja kolmapäeval 2,8 °C. Nädala keskpaigas võis kohati märgata põldudel juba lumeta laike. Vesi oli kogunenud lume alla ja tuli lume alt madalamates kohtades nähtavale.

Neljapäeva hommikuks muutus maapind uuesti ümbruskonnas alanud lumesajust üleni valgeks. Lumikatte paksuseks mõõdeti Jõgeva linna idapiiril asuva ilmajaama meteoväljakul 16 cm. Neljapäeval sadas nõrka vihma, lörtsi ja lund, õhtul hakkas külmetama.

Orasepõldudel esines suuri veeloike mis nädala lõpus jäätusid

Orasepõldudel esines suuri veeloike mis nädala lõpus jäätusid

Reedel ja laupäeval püsis õhutemperatuur ööpäevaringselt miinuspoolel, sademeid ei esinenud. Uuesti läks sulale pühapäeva lõunaks. Nädala minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti reedel -4,9 °C. Teed püsisid nädala teisel poolel väga libedad.

Talvituv oras jää sees

Talvituv oras jää sees

Soojade ilmadega oli kuulda rasvatihaste laulu. Pärast sulailmasid kandis nädala lõpul külmadel päevadel lumi jänest peal, aga rebast mitte.

Jõgeval 29.1.2024.
 

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.