Koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart
Jalaka pungade paisumine (pakatamine) — pungasoomuste vahele ilmuvad nähtavale heledamad soomuste osad, mis varem olid kaetud.
Ilm oli valdavalt pilves, tuuline ja jahe. Sadas peaaegu iga päev, kusjuures vihma hulka tuli ka tahkeid sademeid. Maa siinkandis valgeks ei muutunud. Sademete hulgad olid enamasti väiksed ja kogu nädala sajusummaks kogunes Jõgeva ilmajaama andmetel 11 mm. Muld muutus ainult pinnalt märjaks, kuid sügavamale sademete vesi ei jõudnud.
Jalaka pungade puhkemine — pungasoomuste vahelt ilmuvad nähtavale esimesed rohelised lehetipud.
Maksimaalsed õhutemperatuurid tõusid päeviti 7….11 kraadini. Nädala teisel poolel esinesid öösiti õhus miinuskraadid, kusjuures maapinna lähedal langes termomeetri näit mulla kohal ligi -5 ja rohul ligi -6 kraadini. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur jäi kolmapäevast alates viiest kraadist madalamale.
Jalaka esimeste lehtede avanemine — esimeste, seni veel torru keerdunud või koosolevate lehtede avanemine. Lehed hiirekõrvul — pungasoomuste vahelt ilmuvad nähtavale esimesed rohelised lehetipud.
Jaheda ilma tõttu arenesid taimed aeglaselt ja erilisi muutusi ei olnud looduses nädala jooksul märgata. Puud jäid endiselt raagu ja ainult üksikud toomingad läksid juba lehte. Aedades rohetasid karusmarja- ja mõned mustsõstrapõõsad. Rohumaad muutusid võrreldes eelmise nädalaga mõnevõrra rohelisemaks ja päikesepaistelistes kasvukohtades avanesid aedades esimesed nartsissiõied. Põldudel tehti igal võimalusel tööd ja nädala teisel poolel võis näha juba külvimasinaid liikumas.
Jalaka õitsemise (tolmlemise) algus. Esmalt on õisikus avanenud emasõied, hiljem avanevad isasõite tolmukad.
Jõgeval, 25.4.2016.