Metssigadest meie metsades

Autorid

Pildistas LK team

Изображение
Содержимое

Suure kuldi jäljed. Olenemata suurest sulast on Alutaguse metsades veel ohtralt lund

 

Metssiga       Sus scrofa

 

Metsigadel peaks kestma pulmade kõrgaeg.

Muidu üksikeluviisilised ja ettevaatlikud kuldid liiguvad emiste juhitud seakarjade läheduses, aga mõne konkurendiga võib jõukatsumisi ette tulla. Praegusel ajal katab täiskasvanud kultide rindmikku sidekoeline kilp ehk mõne sentimeetrine paksend, mis kaitseb neid jõukatsumisel vastaste kihvalöökide eest, aga jõukatsumisi korraldavad enamalt jaolt sarnase suuruse ja tugevusega tegelased. Suurte isendite eest on vähemal mõistlik taganeda.

Kultide peenise otsa juurde on tekkinud kotjas perputsiaalnääre ja isasloomade kusemispaikadel tunneb inimese nina vänget haisu.

Ühe seakarja emised paaritab tavaliselt üks kult ja karja emised indlevad väga noorelt ehk sageli isegi tänavukevadised põrsasemised.

Kui sigade Aafrika seakatk (SAK) 2014. aastal meie metsadesse jõudis, oli metssigade hinnanguliseks arvukuseks paarkümmend tuhat isendit ja arvukust tuli jahimeestel piirata, et SAK-i ulatuslikku levikut vältida.

Möödunud jahihooaja lõpuks võis meie looduses elutseda kuni viisteist tuhat metssea isendit. Paraku ei ole SAK ikkagi taandunud ja uusi viirusega nakatunuid metssigu on leitud Põlva-, Lääne-Viru ja Ida-Viru maakondadest ning olukord Lätis ei ole samuti hea.

Metssigade tuhnimiskoht külmumata pinnasel

Metssigade tuhnimiskoht külmumata pinnasel

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.