Veebikaamera kuvatõmmised Liz, LK foorumist
Keskhommikune toidukord
Must-toonekurg Ciconia nigra
Karula must toonekurgede pere sai nädala eest omale kasulapse, kes sai samal päeval LK foorumi liikmetelt tabava nime Boonus.
Söötmise pildilt näeme, et kõik noorlinnud konkureerivad sarnaselt vanalinnu toodud toidu pärast. Teisi sõnu Boonus on Karula pesa elukorralduse omandanud, aga samuti hulga käitumistavasid ja noorlindude suhtumine Boonusesse on täiesti omaks tunnistatud. Vanalindude aeg kulub kasvavatele ehk näljastena tunduvatele pesapoegadele toidu hankimisega. Hea, et lähiümbruskonna ojadele on paigutatud kaks kalasumpa, mida ülepäevaselt eluskaladega täiendatakse. Sumpasid on pandud kontrollima rajakaamerad, mis annavad tunnistust, et emaslind Kaia on kalasumba ülesse leidnud. Isaslind Karl on teada ja tuntud kalasumpadest toidu hankija.
Vaata lisasöötmise lugu: LINK
Aga vaatame kurepoegade vanuseid ja nende vahet. Kõige vanem on kasulaps Boonus sest koorus Jõgevamaa pesas varem, kui Karula pesapojad. Tema on saanud juba 45 päeva vanuseks, kui Karula vanimad kurepojad said 39 päeva vanusteks ja noorem ning pisem alles 36 päevaseks.
Isalind Karlil on raske ahvenat tema teravate ogade tõttu neelust välja öökida, et poegadele toita