Hoonete talvevõõrad

Autorid

Fotod WikipeediA ja Arne Ader

Изображение
Содержимое

Talvise värvusega kiilassilm

 

Harilik kiilassilm        Chrysoperla carnea

 

Sügisesel ajal muutuvad kiilassilmad maal uuesti nähtavateks ehki meie tosinast kiilassilmade liigist talvitub valmikuna ainult harilik kiilassilm. Talvituma poetakse kõrvalhoonetesse, kütmata suvemajadesse, kasvuhoonetesse, mesitarudesse ja mõnel aastal päris massiliselt. Välitingimustes talvitutakse nii puukoore, kui -lehtede vahel ja ka puusületäiega tuppa tuua kus nad soojenedes lendama hakkavad.

Kiilassilmadel võiks lasta rahus talvituda kuhu nad poleks ilmunud sest tegu on äärmiselt kasuliku aiakahjurite hävitajaga ja näiteks suvilas ei tee nad liiga millelegi ega kellelegi - neid kutsutakse koguni lehetäi lõvideks hoolimata sellest, et nendeks on hoopis kiilassilmade vastsed kes suvisel ajal hulgaliselt looduses lehetäisid hävitavad.

Hariliku kiilassilma suvine salatiroheline pigmentvärvus kaob sügise edenedes olles nüüdseks pleekinult hallikat tooni. Aastavahetuse paiku omandavad kiilassilmad roosaka värvitooni ja kevadel valguspäeva pikenedes roheline pigment valmikutel taastub. Muuhulgas nime on nad saanud oma läikivatest silmadest.

Köetud ruumis talvel ärganud kiilassilmad üldjuhul ellu ei jää sest ärkamise ja lennuga kulutatakse ära talvitumisele kogutud varuained.

Harilik kiilassilm soolikarohu õisikul

Harilik kiilassilm soolikarohu õisikul ( www.loodusemees.ee )  

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.