Hiite kuvavõistlusel andsid tooni Sven Začek ja Lõuna-Eesti pühapaigad

Опубликовано Looduskalender - сб, 11/26/2022 - 09:09
Autorid

Hiite Maja annab teada

Kuvavõistluse võidutöö Sven Začek

Изображение
Täiskuuöö. Suur Taevaskoda. Ajaloolise Tartu ja Võru maakonna ning Võnnu ja Põlva kihelkonna piiril Taevaskoja külas
Содержимое

Täiskuuöö. Suur Taevaskoda. Ajaloolise Tartu ja Võru maakonna ning Võnnu ja Põlva kihelkonna piiril Taevaskoja külas

Tänavu 15. korda toimunud  rahvusvahelise Hiite kuvavõistluse 1000-eurose peaauhinna võitis Sven Začeki lummav foto lumisest täiskuuööst Suures Taevaskojas.

Loodusfotograafina Eestis ja kaugemalgi tuntust kogunud Sven Začek osutus ka võistluse konkurentsituks üldvõitjaks, noppides lisaks looduskaitse, pühade vete, kivide, tervise ja Virumaa auhinna.

Võistluse 20 auhinnast 18 tulid Eestisse ning neist omakorda 11 on jäädvustatud Lõuna-Eestis. Võidupiltidel on pühapaiku Harju-, Järva-, Saare-, Valga-, Viljandi-, Viru-, Võru- ja Setomaalt.

Soome pühapaikade auhinna võitis Mira Vähälä kuva Alajärve Pühajärvest. Kuni 16aastaste auhind läks Käti Õunpuu tehtud fotole, millel on Saaremaa Võhksa püha tamm.

Tänavu anti välja ka siltide ohvri eriauhind, mille eesmärk on juhtida tähelepanu nii looduses kui ka fotodel laiutavale sildireostusele. Toomas Kaarjärve tehtud kuval on Viljandi maakonna Parika küla Suurkivi, mille ees seisab neli erinevat loodus- ja muinsuskaitse tähist.

Kuvavõistlusele jättis oma jälje Ukraina sõda. Kui eelnevatel aastatel on Venemaal elavate soome-ugri rahvaste pühapaikade fotod moodustanud võistlustel  kaaluka osa, siis tänavu oli sealt vaid üksikuid osavõtjaid. Uurali rahvaste auhinna võitis Mihail Tokmakovi foto Karjala Äänisjärve Bessovi neemest.

Võidupildid valisid välja fotograaf Arne Ader, kunstnik Epp Margna, ajakirjanik Helen Arusoo ja soome-ugri rahvaste uurija Patrick O´Rourke.

Võitjate pidulik autasustamine toimub Hiie väe sündmusel 3.12.2022  kl 12 Tartus Vanemuise tn 42 Eesti Kirjandusmuuseumi saalis. Sündmusel tutvustatakse Hiite kuvavõistluse paremikku, tunnustatakse hiiesõbralikke tegusid ning kuulutatakse välja aasta Hiie sõber.

Kuvavõistluse võitjate galerii: https://www.hiis.ee/uudised/hiite-kuvavoistluse-voitjad-2022

Hiite kuvavõistlust  korraldab Hiite Maja sihtasutus. Kaaskorraldaja Soomes on Taivaannaula ühendus.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võru Instituut, Mulgi Kultuuri Instituut, Fenno Ugria, Maavalla Koda, Tihuse Hobuturismitalu, Tagavälja talu, Alar Krautmani Terviseakadeemia, Trüki- ja Paberikunstikeskus, Hiiepaik, LüüTürr, Tarvastu Muuseumi Sõprade Selts, MTÜ Põline Pere jt.

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.