Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Pildistas Vello Keppart
Lumine Piiri park
Nädal algas talviselt. Esmaspäeva ja teisipäeva hommikul kattis maad lumevaip, lumikatte paksuseks mõõdeti ilmajaama andmeil vastavalt viis ja kolm sentimeetrit.
Teisipäeva õhtupoolikuks sulas avamaastikult valdavalt lumikate ära. Kauemaks jäi maa valgeks künnipõldudel, kus võis veel kolmapäeva hommikuil lund näha. Nädala teisel poolel võis lumikatet näha veel ainult kohati metsa all.
Pargi tiik on jääs
Esmaspäeval püsis õhutemperatuur ööpäevaringselt miinuspoolel ja ööpäeva keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati -1,8 °C. Minimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti sel päeval -3,1 °C, mis kujunes ka kogu nädala kõige madalamaks õhutemperatuurinäiduks.
Nädala maksimaalne õhutemperatuur läks kirja laupäeval, kui termomeetrinäit tõusis 7,2 °C. Üle viie kraadi piiri tõusis õhutemperatuur ka neljapäeval, kui maksimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti 6,2 °C.
Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus teisipäevast pühapäevani 0,4…4,2 °C piires, mis ületas normi (keskmine 1991-2020) ühe kuni viie kraadi võrra.
Sademeid kogune nädala jooksul 6 mm, millest 3,3 mm sadas reedel.
Nädala jooksul toimus hanede ränne. Mitmel korral õnnestus näha ka luikede ülelendu.
Kuldnokki oli siinseal näha, aga nende laulu pole veel kuulda olnud. Esimesed rästad on kohale jõudnud, aga häälitsevad harva.
Enamasti on õues liikudes kuulda lõokeste, tihaste, varblaste, rohevintide, vareste ja hakkide hääli.
Lumekupud alustasid õitsemist
Lepad tolmlevad, aga sarapuud pole siin kandis veel õitsema hakanud. Nädala lõpus hakkas kasel mahl jooksma ja lumekupp avas õied.
Jõgeval 25.3.2024.