Eesti loodusfotod Vikipeedias

Eingereicht von Looduskalender - Don, 23.03.2017 - 06.06
Autorid

Eesti Loodus annab teada

Textkörper

Viimati pälvis lisatud fotode eest Eesti Looduse aastatellimuse Kristian Pikner.

Seitsetäpp-lepatriinu

Seitsetäpp-lepatriinu

Võrguentsüklopeedia Vikipeedia korraldas koostöös ajakirjaga Eesti Loodus 2016. aasta lõpus seitsmenda pildikogumisaktsiooni HELP („Head Eesti Looduse Pildid“). Eesmärk oli saada Vikipeediasse häid pilte, millel on jäädvustatud kodumaa loodus. Üleskutse mõjul esitati 386 fotot.

Seitsme aasta jooksul on eri autoritelt kogunenud ligi 2900 fotot. „Tulenevalt piltide suurest arvust läbi aastate on neile jäänud nii haruldasi kui ka vähem haruldasi looma-, taime- ja seeneliike, eriilmelisi vaateid kaitsealadelt ning rohkelt ülesvõtteid veekogudest, sooaladelt ja väikesaartelt,“ selgitab kogumisaktsiooni eestvedaja Ivo Kruusamägi Vikipeediast.

Praeguse seisuga on üle poole lisandunud piltidest kasutusel mõne Vikipeedia-artikli juures; sel viisil on illustreeritud üle 4000 artikli. Nii mõnigi foto on arvatud võrguentsüklopeedia parimate loodusfotode hulka.

HELP 2016 fotode galerii: LINK

Huviline leiab siit eelnevate aastate pildid: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite, um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere informationen“.