Mis on Looduskalender?

Looduskalender on mitmekeelne internetikeskkond, mis edastab vahetut vaatepilti pidevas muutuses olevast Eestimaa loodusest. Koos partneritega toome veebikaamerate abil looduses toimuva otse vaataja arvutisse või nutiseadmesse. Koostöös uurijate ja teadlastega püüame tõlgendada meie looduse aastaringi. Meil on umbes pool miljonit lugejat 185 riigist kuus.
 
Praeguse hetke ülesannete hulka kuuluvad veebiülekannete tehnilise taseme parandamine koos tehniliste võimaluste arenguga.
 
 
Oleme välja töötamas uusi lahendusi, et kuvada paljude äärmiselt huvitavate loomaliikide tegevuste salvestamist looduses HD videole, mida pole otstarbekas või lihtsalt võimalik veebikaamerate vahendusel eksponeerida. Loomulikult ei saa ettevaatlike ja peiduliste loomade elukorralduse salvestamiseks kasutada operaatori abi. Hilisem eksponeerimine toimuks Youtube´i keskkonnas Looduskalendri lugejale tuttavas fenoloogilises „võtmes“.
 
Looduskalender on võtnud oma kohuseks tutvustada Eesti loodust nii Eestis kui välismaal. Välismaiste vaatajate osakaal on kuni 48%. Oleme seda teinud alates 2003. aastast.
 
Looduskalendrit haldab MTÜ Loodushariduse Ühendus Fenolo, mille juhatajaks on Gennadi Skromnov.
 
Registrikood 80184882
a/a 333903480009
Aadress: Tehnika 21-8, Tallinn 10149
e-post: gs@ilm.ee
Veebiaadress: www.looduskalender.ee
 
MTÜ Loodushariduse Ühendus Fenolo põhikiri
 
Põhikiri on kinnitatud 17.01.2003. a sõlmitud asutamislepingu muutmise lepinguga, muudetud aprillis 2012.
Lae alla Looduskalendri põhikiri:
 
MTÜ Loodushariduse Ühendus Fenolo majandusaasta aruanded
 

MTÜ Loodushariduse Ühendus Fenolo ajaloo olulisi daatumeid

Looduskalendri eellugu
 
Looduskalender meie looduses toimuva jälgimiseks sai oma tegeliku alguse varakevadest 2002. aastal veebikeskkonnas Ilm.ee aadressil
www.ilm.ee/looduskalender.
 
Ülevaateid koostati paar korda nädalas. Huviliste hulk kasvas, suureks abiks esimestel aastatel oli ZBI teadur Maret Saar. Tasapisi otsisime töötavat mudelit, et muuta Looduskalender igapäevaselt ilmuvaks veebiväljaandeks koos illustreeriva pildimaterjaliga. Kontseptsiooni viimistlesime koos loodusefotograafi Arne Aderiga:
www.loodusemees.ee
 
Alates märtsist 2004. aastal said mõtted teoks ning igapäevaselt hakkas ilmuma Arne Aderi pildipanga fotodega illustreeritud veebiväljaanne aadressil www.looduskalender.ee.
 
Lisand Suurus
Fenolo-Pohikiri.pdf 195.74 KB
Aastaaruanne 2020.pdf 25.78 KB
Aastaaruanne 2019.pdf 24.96 KB

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.